چگونه از دندان پزشکی نترسیم

افراد خیلی کمی، البته تقریبا هیچ کس، از رفتن به دندان پزشکی خوششان می آید. فکر کردن به اینکه کسی داخل دهان شما را بگردد، سطح استرس شما را افزایش می دهد. تازه به این فشار، سوزن و دستگاه و نور بالای سر و خون و بی حسی را هم که اضافه کنید، همه چیز پیچیده تر هم می شود. اگر چه نمی توان تمام استرس را از بین می برد، اما می توان با برخی تکنیک ها برای جلسه ی بعدی آماده شد.

بهترین دندان پزشک را بیابید

اگر دندان پزشک خاصی را نمی شناسید، از اینکه پرس و جو کنید نترسید. از دوستان و فامیل در مورد کلینیک های دندان پزشکی مورد تاییدشان و پزشک معتمدشان سوال کنید. از آنها در مورد تعرفه ها، پوشش بیمه و خدمات ارائه شده در این کلینیک سوال کنید.

کلینیکی با خدماتی کامل انتخاب کنید

هر چند اغلب کلینیک های دندان پزشکی مجهز هستند، اما حتما از ارائه ی تمام خدمات دندان پزشکی در یک مجموعه اطمینان حاصل کنید تا مجبور نباشید چندین بار محل خود را عوض کنید و هر بار پروسه ی آشنایی با محیط و پرسنل از اول شروع شود.

تحقیق کنید

در مورد روند مورد نیاز برای شرایط خود تحقیق کنید. این کار باعث می شود که بدانید چه چیزی در انتظار شما است. اغلب کلینیک های دندان پزشکی وب سایت هایی دارند که خدمات و روندهای معمول در کلینیک خود را توضیح می دهند. می توانید سری به وب سایت آنها بزنید و از روتین کار در آنجا با خبر شوید. اما از ویدئوهای موجود در یوتیوب و دیگر وب سایت ها استفاده نکنید. به غیر از اینکه بیماران، روش ها، و امکانات درمانی متفاوت هستند و ممکن است با اطلاعات غلطی رو به رو شوید، ممکن است دیدن صحنه های این چنینی ترس شما را افزایش دهد.

درخواست گاز خنده آور کنید

اگر چه در تمام پروسه های دندان پزشکی برای شما بی حسی استفاده می شود، اما ممکن است صبر کردن در بی خبری، شنیدن حرف ها، صداها و دیدن سوزن و دستگاه ها باعث استرس شما شود. در این شرایط چند دقیقه هم مانند یک ساعت است. اگر واقعا دچار مشکل هستید، از دندان پزشک در مورد امکان استفاده از اکسید نیتروژن سوال کنید. این گاز باعث آرامش اعصاب می شود و هر چند بیدار هستید، اما راحت و بدون استرس این زمان را پشت سر می گذارید و قبل از اینکه بفهمید چه شده است، از روی یونیت دندان پزشکی پایین آمده اید.

چیزی با خود بیاورید و بخوانید

اینکه بیکار در اتاق انتظار بنشینید و به مراحل دندان پزشکی، اتفاقات رایج در اتاق و تصمیمات اتخاذ شده برای دندانتان فکر کنید، تنها استرس شما را افزایش می دهد. اگر کسی هم قبل از شما باشد، که با جیغ هایش مطب را روی سرش گذاشته باشد، که دیگر همه چیز تمام است. سعی کنید در مدت انتظار جدول حل کنید، کتاب بخوانید یا موسیقی گوش دهید.

کسی را همراه خود ببرید

همراه بردن فامیل یا آشنا به آرام شدن اعصاب شما کمک می کند. همین که بدانید کسی منتظر شما است و آماده ی حمایت و کمک به شما است به آرامش اعصاب شما خیلی کمک می کند.

منبع

WikiHow

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *