چگونه نخ دندان بکشیم

نخ دندان هم مانند مسواک کشیدن هر روز لازم است. این عمل برای زدودن باقی مانده های غذا از بین دندان ها به کار می رود که مسواک قادر به دسترسی به این مناطق نیست. ترتیب مسواک زدن و نخ دندان کشیدن اهمیت چندانی ندارد، مهم این است که هر شب هر دو را انجام دهید. از سوی دیگر بهتر است آن را تنها به شب محدود نکنید. هر زمان از روز که چیزی مصرف کردید، بهتر است در صورت امکان نخ دندان بکشید. نخ دندان از بیماری‌های لثه و پوسیدگی دندان جلوگیری می‌کند.

در حفاظت از لثه دقت کنید

اولین نکته این است که باید در حفاظت از لثه و جلوگیری از خونریزی آن دقت کنید. نخ دندان نباید با شدت انجام گیرد و زیاد از حد به لثه نزدیک شود تا آن را ببرد. روزهای اول نخ کشیدن کمی احساس درد دارید، اما با ادامه ی این کار به آن عادت خواهید کرد.

دست ها را با آب و صابون خوب بشویید

قبل از استفاده از نخ ، دست ها را با آب و صابون خوب بشویید. حدود ۳۰ سانتی‌متر نخ دندان را جدا کنید و بیشتر طول آن را دور انگشت وسط هر دو دستتان بپیچید. از یکی از انگشتان برای جمع کردن نخ کثیف استفاده کنید.

چگونه نخ دندان بکشیم؟

دستتان را باز کنید تا بتوانید فاصله ی دو طرف نخ را محکم بین انگشتان شست و انگشتان اشاره ‌تان نگهدارید. آن را مانند اره کردن و با استفاده از یک حرکت آرام میان دندان‌هایتان هدایت کنید. لازم به ذکر است که نخ دندان را نباید به لثه نزدیک کنید و یا آن را خراش دهید. این کار به مرور زمان باعث حساسیت و تحلیل لثه خواهد شد. هنگامی که نخ به خط لثه می‌رسد، آن را در مقابل یک دندان به شکلی شبیه حرف C درآورید و به‌آرامی آن را در فضای میان لثه و دندان بکشید..

نخ را محکم روی دندان نگهدارید. به ‌آرامی کناره دندان را با حرکت‌های به بالا و پایین تمیز کنید. این روش را برای بقیه دندان‌ها هم به کار ببندید.

آخرین دندان را فراموش نکنید. بخش پشتی دندان آخر را هم نخ بکشید.

بعد از نخ دندان کشیدن دهان خود را با دهان شویه یا آب بشویید. با این کار ذرات باقی مانده از دهان خارج می شود و احساس تازگی و تمیزی خواهید کرد، از سوی دیگر لثه نیز احساس آرامش خواهد یافت.

منبع

WikiHow

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *