آیا سفیدکردن دندان با لیزر برای شما مناسب است؟

چه کسی دندان سفید دوست ندارد؟ سفید کردن دندان ها یکی از اولین درخواست های بیماران هنگام مراجعه به دندانپزشک است. سفید کردن دندان ها عبارت است از هر فرایندی که باعث سفیدتر جلوه دادن دندان ها شود، و بخش بیشتری از این فرایند از طریق محصولی که باعث تغییر طبیعی مینای دندان، به جای حذف لکه های سطحی، بدست می آید. سفید کردن دندان با لیزر ممکن است در مطب دندانپزشکی انجام گیرد، اما این درمان مناسب هر کسی نیست. امنیت و تاثیر محصول برای گرفتن نتیجه ی خوب و نداشتن عوارض جانبی بسیار مهم است.

انتخاب های شما

سفید کردن دندان ها یا بلیچینگ مقرون به صرفه ترین روش برای زیبا کردن لبخند شماست. اما، با توجه به بند ارائه شده در انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA) در رابطه با سفید کردن دندان ها، این شیوه ها خطرهای خود را دارد. توصیه می شود که هر روشی با نظارت دندانپزشک و پس از آزمایش دندان ها برای انتخاب بهترین روش برای سفید کردن دندان ها انجام شود. شرایط دندان های شما و علت تغییر رنگ آنها این اطلاعات را در اختیار دندانپزشک قرار می دهد. انتخاب های شما می توانند تعیین کننده ی محصولات خریداری شده توسط بیماران برای مصرف خانگی، مواد فراهم شده توسط دندانپزشک برای مصرف خانگی یا شیوه های انجام شده در مطب باشد.

روش لیزر

سفید کردن دندان با لیزر در مطب انجام می شود و گران ترین روش سفید کردن دندان می باشد. سفید کننده روی هر دندان کشیده می شود و گرمای حاصل از لیزر اثرگذاری آن را دو چندان کرده و فرایند را سرعت می بخشد. در این روش از ژل سفیدکننده قوی استفاده می شود که لیزر آن را فعال تر، سریع تر و نتیجه بخش تر می کند. با توجه به ADA، ژل مورد استفاده یک ژل هیدروژن پیروکسید است که از تراکم ۲۵ تا ۴۰ درصد متغیر است. با این سطوح تراکم بالا، احتیاط بالایی برای کاهش حساسیت دندان ها، به علاوه حفاظت از لب ها، لثه ها و بافت های دیگر دهان در نظر گرفته می شود. از جمله ی این عوامل حفاظتی:

  • انقباض دهنده های گونه
  • حفاظ های لاستیکی یا نرم برای پوشش لثه ها
  • خمیرهایی مانند خمیردندان حساس کلگیت برای کاهش حساسیت دندان ها
  • اعمال حرفه ای فلوراید یا محصولات بی حسی مشابه

انتخاب های دیگر شما

سفید کردن دندان ها می تواند با محصولات OTC و سیستم های حرفه ای نیز انجام گیرد. محصولات  OTC در داروخانه های محلی یا سوپرمارکت ها موجود می باشند. تراکم آنها در مقدار سفید کنندگی محدود می باشد. کاربرهای های حرفه ای می توانند یا برای مصرف خانگی و یا درمان در مطب استفاده شوند و نتایج بهتری به خاطر داشتن درصد بالاتری از عنصر سفیدکنندگی و روش اعمال آنها داشته باشند. سفید کننده های OTC یا محصولات بلیچینگ در اشکال گوناگون وجود دارند چون:

  • خمیر دندان ها و شوینده ها
  • ژل های مورد استفاده در سینی ها
  • نوارهای سفیدکننده
  • آدامس های سفیدکننده
  • ژل های سفیدکننده

مواردی که باید در نظر داشته باشید

یک درمان سفید کننده دندان لیزری تقریبا یک ساعت طول می کشد و هزینه های آن متغیر اما بالاتر از روش های دیگر است. هزینه ی آن به سیستم موجود در مطب بستگی دارد و این سیستم است که تعیین می کند شما به چند بار درمان احتیاج دارید. گاهاً چندین جلسه نیاز است تا به نتیجه ی دلخواه برسید و ممکن است به تری های بلیچینگ برای مصرف در خانه احتیاج داشته باشید تا نتیجه ی حاصل حفظ یا بهتر شود. هر کسی برای این روش مناسب نیست و یک آزمایش دندانی قبل از انتخاب شدن لازم است. همچنین، در نظر داشته باشید که هر روش سفید کنندگی یک عمل زیبایی است و شامل بیمه ی دندان نمی شود.

منبع

Colgate

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] هیدروژن عنصر فعال اصلی در بیشتر محصولات سفیدکننده دندان موجود در داروخانه است. در این بین قلم سفید کننده دندان […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *