چگونه عفونت دندان را درمان کنیم

قبل از انجام اعمال دندان پزشکی لازم است عفونت دندان را درمان کنیم. در غیر این صورت عفونت بدتر می شود و مشکلات جدی تری را به وجود می آورد. از دندان پزشک نوبتی بگیرید و قبل از گسترش عفونت به سایر بخش های بدن  آن را درمان کنید. بعد از درمان روش های طبیعی درمان عفونت را پیگیری کنید، تا از درمان حمایت شود.

قرار ملاقاتی با دندان پزشک تنظیم کنید

با مطب تماس بگیرید و اطلاع دهید که دچار عفونت دندانی شده اید تا در اسرع وقت به شما نوبت دهند. حتی اگر درد از بین رفته است حتما نوبت بگیرید. گاهی درد در اثر شدت عفونت از بین می رود. علائم عفونت عبارتند از: درد شدید و ضرباندار دندان که برطرف نمی شود، حساسیت به سرما و گرما و فشار در حین خوردن و آشامیدن، تب، صورت و/یا گونه ی متورم، تورم غدد لنفاوی (غدد لنفاوی در زیر فک شما هستند)، مزه بد دهان و بوی بد

در برخی موارد حاد باید به فوریت های پزشکی مراجعه کنید. در موارد حاد زیر حتما به اورژانس مراجعه کنید: تورم صورت، مشکلات تنفسی، مشکل بلعیدن، افزایش ضربان قلب

آبسه باید تخلیه شود

اگر دچار آبسه شده باشید، دندان پزشک به منظور خلاص شدن از عفونت سریعا آن را تخلیه می کند. بدین منظور از یک چاقوی کوچک جراحی استریل برای باز کردن آبسه و تخلیه ی آن استفاده می کند. قبل از این روند حتما برای شما از بیحسی استفاده می شود.

در مورد نیاز به عصب کشی یا کشیدن دندان با دندان پزشک صحبت کنید

گاهی شدت عفونت به عصب کشی یا کشیدن دندان ختم می شود.

از آنتی بیوتیک ها به صورتی که تجویز شده است، استفاده کنید

در بسیاری از موارد، دندانپزشک برای کمک به درمان عفونت آنتی بیوتیک تجویز می کند. آنتی بیوتیک به مبارزه با باکتری های باقی مانده کمک می کند. مصرف دارو را بدون مشورت با پزشک قطع نکنید. بعد از انجام جراحی تخلیه ی آبسه ممکن است کمی درد داشته باشید، در این صورت از مسکن های رایج استفاده کنید. استامینوفن، ناپروکسن و ایبوپروفن می توانند به سرعت درد شما را رفع کنند.

دهان خود را با آب گرم و کمی نمک شستشو دهید

نمک به رفع درد و درمان عفونت کمک کنید. یک قاشق چای خوری نمک در یک فنجان آب کافی است. حدود یک دقیقه این مایع را در دهان قرقره کنید و بعد تف کنید. در طول روز این روند را چند بار تکرار کنید.

از کمپرس سیر استفاده کنید

سیر دارای خواص ضد باکتری قدرتمندی است. سیر خرد شده را در یک کیسه ی چای بریزید و روی دندان قرار دهید. می توانید از پودر سیر خشک هم به همراه یک قاشق آب استفاده کنید. این کار را پنج بار در روز تکرار کنید.

سرکه سیب قرقره کنید

یک قاشق چای خوری سرکه سیب را با حدود یک فنجان آب مخلوط کنید و یک دقیقه در دهان قرقره کنید. این کار را چند بار در روز تکرار کنید.

منبع

WikiHow

3 پاسخ

تعقیب

  1. […] چگونه عفونت دندان را درمان کنیم کلینیک دندانپزشکی شبان… […]

  2. […] چگونه عفونت دندان را درمان کنیم کلینیک دندانپزشکی شبان… […]

  3. […] چگونه عفونت دندان را درمان کنیم کلینیک دندانپزشکی شبان… […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *