سفید نگه داشتن لامینت بعد از درمان چگونه انجام می شود؟

چه دندان های خود را در مطب لامینت کرده باشید یا در خانه به وسیله ی روش های توصیه شده آنها را سفید کرده باشید، اخرین چیزی که دوست دارید ببینید مطمئنا زرد شدن مجدد آنها است. احتمالا شما هم پس از لامینت دندان ها از خود می پرسید، چگونه باید آنها را سفید نگه داشت؟ با آن همه هزینه و زمانی که صرف شده است، مسلما حق دارید. در این مطلب به روش های سفید نگه داشتن لامینت بعد از درمان می پردازیم.

مسواک و نخ دندان روزانه

مسواک زدن روزانه و نخ دندان کشیدن به تمیز نگه داشتن و عاری شدن دندان ها از لکه کمک می کند. هر روز صبح و قبل از رفتن به رخت خواب مسواک بزنید. برای محافظت از دندان ها در برابر رنگ قهوه و سایر مواد رنگدانه دار از خمیردندان های سفیدکننده ی دندان استفاده کنید. با استفاده از دهان شویه های حاوی فلوراید علاوه بر تقویت مینای دندان و تمیز کردن لکه ها، دندن های خود را درخشانتر و سفیدتر می کنید و از آنها در برابر تشکیل حفره و پلاک محافظت می کنید.

همچنین می توانید دندان های خود را هر زمانی در طول روز پس از مصرف مواد غذایی تمیز کنید تا دندان ها رو به زردی نروند. شستشوی دندان با آب پس از نوشیدن قهوه، چای، و یا کولا به سفید نگه داشتن لامینت کمک می کند. همیشه سر کار یا مدرسه مسواک کوچکی همراه داشته باشید تا پس از مصرف وعده های غذایی از آن استفاده کنید. استفاده از مسواک های برقی نیز پس از درمان به سفید نگه داشتن لامینت کمک زیادی می کند و نواحی دور از دسترس دندان را به خوبی تمیز می کند.

سفید نگه داشتن لامینت با معاینه توسط دندان پزشک

گذشته از مراقبت روزانه و منظم، چه کار دیگری می توان برای سفید نگه داشتن لامینت انجام داد؟ معاینه های منظمی توسط دندان پزشک داشته باشید. دندانپزشک می تواند لکه های سطحی روی دندان ها را پاک کند. عمل ساییدن دندان برای تمیز کردن آن توسط دندان پزشک ابزار موثری برای مبارزه با تغییر رنگ لامینت بدون نیاز به ترمیم آن است.

با عادات مسواک زدن منظم و صحیح، می توانید دندان های خود را سفید نگه دارید. با این حال در طول زمان لکه ها بازمی گردند. حتی اگر عادت نوشیدن قهوه یا سیگار کشیدن نداشته باشید، پس از مدتی ممکن است دندان ها لک شوند. بنابراین برای سفید نگه داشتن لامینت تمام توصیه های دندان پزشک خود را رعایت کنید و در صورت تغییر رنگ از او کمک بگیرید.

منبع

Colgate

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *