قلم سفیدکننده ی دندان چگونه کار می کند؟

آیا در تقویم شما روز خاصی با یک مراسم مهم در پیش است؟ اگر به دنبال لبخندی درخشان در دقایق آخر هستید، قلم سفیدکننده ی دندان تنها چاره ی شما است.

قلم سفیدکننده ی دندان چیست؟

این ابزار قلمی نازک با لوله ای پلاستیکی است که یک ژل سفیدکننده را در خود جا داده و به قدر کافی برای قرارگیری در جیب یا کیف دستی کوچک است. این قلم قابل حمل است و با از بین بردن لکه های روی سطح دندان به بهبود رنگ آنها کمک می کند. اغلب این گونه محصولات بعد از اولین مرتبه ی استفاده نتایج قابل مشاهده ای را ایجاد می کنند.

ترکیبات تشکیل دهنده ی آن:

پراکسید هیدروژن عنصر فعال اصلی در بیشتر محصولات سفیدکننده ی دندان موجود در داروخانه است. در این بین قلم سفیدکننده ی دندان نیز از این امر مستثنی نیست. به گزارش انجمن دندانپزشکی آمریکا  (ADA)، کاربامید پراکساید، ماده ی اصلی بسیاری از محصولات سفید کننده، از پراکسید هیدروژن و اوره تشکیل شده است که پراکسید هیدروژن عامل سفید کننده ی فعال است. محصولات سفید کننده حاوی ۱۰ درصد کاربامید پراکساید هستند که شامل حدود ۳٫۵ درصد هیدروژن پراکسید می شود. پراکسید تجزیه می شود و امکان ورود اکسیژن را به داخل مینای دندان فراهم می کند. در نتیجه دندان سفیدتر می شود. سایر مواد تشکیل دهنده سفیدکننده های دندان شامل گلیسیرین، کاربومر، هیدروکسید سدیم و طعم دهنده ها می شود. در حال حاضر بسیاری از محصولات سفید کننده ی دندان در دسترس مصرف کنندگان هستند. مقدار و نوع مواد تشکیل دهنده فعال، شکل محصول و نحوه ی استفاده از آن به طور گسترده ای متفاوت است.

راحتی استفاده

برخی مواد غذایی مانند انواع توت ها، سس قرمز، قهوه، چای، شراب قرمز و نوشابه ی سیاه و همچنین کشیدن سیگار می تواند باعث لکه دار شدن دندان ها شوند. قلم سفیدکننده ی دندان با این لکه ها مبارزه می کند و آنها را از بین می برد. این قلم به لحاظ قابل حمل بودن و سادگی در نحوه ی استفاده بسیار کاربردی است. می توانید به طور منظم از آن برای رسیدن به سطح مورد نظر خود از سفیدی دندان استفاده کنید. استفاده از آن چند ثانیه بیشتر طول نمی کشد و در صورتی ممانعت از مصرف خوراکی و نوشیدنی تا حداقل یک ساعت پس از استفاده از آن می توانید به نتایج بهتری برسید.

نحوه ی استفاده

قلم سفیدکننده ی دندان به هیچ ظرف اضافه ای نیاز ندارد و در کمتر از دو روز لبخند شما را درخشان تر می کند. فقط کافی است قلم را باز کنید، آن را روی دندان ها بکشید و همین! قلم را می توان به عنوان بخشی از روتین مراقبت از دندان ها دو بار در روز استفاده کرد. می توانید ابتدا مسواک بزنید، سپس قلم سفیدکننده ی دندان را روی آنها بکشید تا سفیدتر شوند. بعد از باز کردن سر قلم، ژل سفیدکننده را روی تمام سطح دندان بکشید. مطمئن شوید که تمام سطح دندان با سفیدکننده در تماس است. پس از استفاده از ژل آن را نشویید. این ماده باید چند دقیقه ای با دندان در تماس باشد.

اگر به دنبال سفید شدن سریع و راحت دندان ها هستید، قلم سفیدکننده ی دندان گزینه ی خوبی برای شما است. برای دستیابی به بهترین نتیجه، از دستورالعمل روی بسته پیروی کنید. لبخند شما یکی از مهم ترین دارایی های شما است. پس برای محافظت از زیبایی و درخشندگی آن به دنبال توصیه های تخصصی باشید.

منبع

Colgate

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *