عمر باندینگ: استفاده از این روش چقدر دوام می آورد؟

اگرچه ممکن است در تمام روزهای عمر لباس سفید نپوشید، اما داشتن لبخندی سفید چیزی برای همه ی فصول است. البته گاهی اوقات، استفاده از روش های زیبایی برای حفظ ظاهر سالم ضروری است. یکی از این راه ها روش باندینگ است. با این حال، قبل از اینکه درمورد تناسب آن با شرایط خودتان تصمیم گیری کنید، باید نتیجه ی درمان را در نظر بگیرید: عمر باندینگ چقدر است؟

باندینگ دندان چیست؟

باندینگ فرایندی است که در آن دندانپزشک از کامپوزیت رزین برای اصلاح دندان هایی که تغییر رنگ داده اند و یا آسیب دیده اند استفاده می کند. رزین پلاستیک همرنگ دندان درست می شود و روی دندان به کار می رود. اگر دندان های شما ترک خورده اند، شکسته اند، تغییر رنگ داده اند و یا به سادگی پوسیده اند، استفاده از این راه حل زیبایی مکمل بسیار خوبی برای بهبود مراقبت از دهان و دندان است.

روکش

به عنوان جایگزینی برای باندینگ می توان از روکش کامپوزیت رزین استفاده کرد، که از پرسلن یا کامپوزیت درست شده اند. پرسلن قوی تر از دو مورد دیگر است و قبل از استفاده باید قالب گیری شود. بنابراین کامپوزیت ارزان تر از آن است. چه از کامپوزیت استفاده کرده باشید و چه پرسلن، در هر صورت روکش به وسیله ی ابزار خاصی به دندان متصل می شود.

عمر باندینگ

عمر باندینگ به دوام ونیر نیست، اما باید بتوانید با موفقیت ده سال از آن مراقبت کنید. این امر به این معنی است که باید با اجتناب از آب نبات سخت، تکه های یخ و مواد مشابه که می توانند باعث شکستن مواد کامپوزیت شوند، در مراقبت از دهان و دندان خود کوشا باشید. عامل دیگری که نقش موثری در تعیین عمر باندینگ دارد، محل استفاده از آن است. به خاطر داشته باشید که کامپوزیت رزین به اندازه ی مینای طبیعی دندان قوی نیست و جویدن نادرست به خصوص عادت به دندان قروچه در خواب عمر آن را محدود می کند.

پس از ترک مطب دندان پزشک

از آنجا که عمر باندینگ به اندازه ی دندان واقعی نیست، پرهیز از عاداتی مانند باز کردن بسته بندی مواد غذایی با دندان، جویدن در خودکار و ناخن خوردن بسیار مهم است. مواد خاصی مانند قهوه، چای، و سیگار نیز سه مجرم بزرگ در کاهش عمر باندینگ هستند. با در نظر گرفتن این امر، در یکی دو روز اول پس از درمان از مصرف این مواد پرهیز کنید. عادات بهداشت دهان و دندان خود را بهبود ببخشید و هر شش ماه یک بار برای تمیز کردن تخصصی دندان ها به دندان پزشک مراجعه کنید.

اینکه عمر باندینگ چقدر است، به شما بستگی دارد. این جنبه از درمان نکته ی بسیار مهمی است که قبل از تصمیم گیری باید به خوبی به آن فکر کنید. اما به طور کلی اگر شما سهم خود را در نگه داری از آن به خوبی انجام دهید، می توانید مدت زمان خوبی از یک لبخند زیبا بهره مند شوید.

منبع

Colgate

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *