بریس سریع: راه حلی برای درد و ناراحتی

اگر می خواهید دندان های خود را مرتب کنید، اما نمی خواهید دو تا سه سال از بریس استفاده کنید، بریس سریع روشی است که در حدود شش ماه به شما لبخند زیبایی هدیه می دهد. البته کل روش باید با شرایط شما سازگار باشد تا قابلیت اجرایی شدن داشته باشد. بریس سریع گاهی با عنوان ارتودنسی سریع نیز خوانده می شود.

بریس سلف لیگیت

روش سریع اصطلاحی است که دندان پزشکان مجاز برای ارائه ی این خدمات به کار می برند. در این روش از بریس سلف لیگیت استفاده می شود که با بریس های سنتی متفاوت است. به طور معمول دندان پزشک از سه جز اصلی برای حرکت دادن دندان ها استقاده می کند: براکت، که روی هر دندان قرار می گیرد؛ سیم که از کل براکت ها می گذرد و باعث ایجاد فشار به دندان ها می شود؛ و یک گره الاستیکی که سیم را به براکت متصل می کند.

برخلاف بریس های سنتی، بریس سلف لیگت از گره استفاده نمی کند. در عوض یک جز دائمی و قابل حرکت سیم ها را در جای خود نگه می دارد. عدم استفاده از گره، مقاومت اصطکاکی بین براکت و سیم را کاهش می دهد. در نتیجه دندان های شما آزادانه تر حرکت می کنند و نیروی کمتری وارد می شود. براکت ها در قالب فلز، پرسلین زیبایی و لینگوال (پشت دهان) در دسترس هستند.

آیا بریس سریع برای شما مناسب است؟

اگر هدف شما اصلاح لبخند است، ارتودنسی سریع گزینه ی خوبی برای شما است. البته شرط استفاده از ارتودنسی سریع، این است که فک و دندان ها به طور کامل رشد کرده باشند و نیاز به اصلاحات عمده نداشته باشند. در صورتی که دچار مسائل عمده ای در دهان خود باشید، مانند فک کاملا منحرف که در هنگام جویدن دندان ها روی هم قرار نمی گیرند، ارتودنسی سریع به اندازه ی ارتودنسی سنتی جوابگو نیست.

بریس سریع در مقابل ونیر

امروزه بریس سریع به عنوان جایگزین دندانپزشکی زیبایی برای ونیرها رایج گشته است. بریس از سیم نیکل تیتانیوم تنها برای دندان هایی استفاده می کند که در هنگام لبخند دیده می شوند و برای اصلاح فک به کار نمی رود. بریس سریع نسبت به پرسلین ونیر حفاظت بیشتری ارائه می کند، قیمت پایین تری دارد، و هزینه ی نگهداری آن به طور کلی بسیار کمتر از ونیر است. با این حال، یافتن دندان پزشکی که این خدمات را ارائه کند در برخی موارد دشوار است.

طرز مراقبت از بریس سریع همانند بریس سنتی است. در این گونه درمان نیز هر روز باید با دقت و مواظبت دو بار مسواک زد و بقایای مواد غذایی را از آن خارج کرد. نخ دندان نیز کاملا ضروری است. در صورتی که بلافاصله پس از غذا خوردن قادر به مسواک زدن نیستید، از دهان شویه یا آب برای تمیز کردن موقت دندان ها استفاده کنید.

منبع

Colgate

2 پاسخ

تعقیب

  1. […] با روش های سنتی به نیمی از جلسات معاینه برای تنظیم بریس ها به صورت دستی نیاز […]

  2. […] بریس ابزار بسیار مهمی در ارتودنسی است که برای صاف کردن دندان ها و ایجاد یک لبخند زیبا به کار می رود. اما استفاده از بریس در فهرست کارهای مورد علاقه افراد جایی ندارد. حتما خوشحال می شوید که بدانید ابزاری وجود دارد که زمان استفاده از بریس را کوتاه تر می کند. به این ابزار اکسلدنت گفته می شود. این ابزار از تکنولوژی میکرو پالس برای سرعت بخشیدن به بازسازی مجدد استخوان استفاده می کند تا دندان ها سریع تر حرکت کنند. تاثیر این ابزار در حرکت سریع تر دندان ها و کوتاه تر شدن دوره درمان ثابت شده است. […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *