یک دندان پزشک اطفال بامزه معاینه را برای کودک شما آسان تر می کند

معاینه دندان ها برای اغلب کودکان ترسناک است، اما لزوما این طور نیست. کودک می تواند حتی با یک دندان پزشک اطفال که متخصص ترمیم دندان های کودکان است، بر سر جرم گیری دندان ها یک جنگ تمام عیار راه بیاندازد. خبر خوب این است که مجبور نیستید هر شش ماه یکبار زره جنگ بپوشید. کافی است کمی تحقیق کنید و دندان پزشک بامزه ای را پیدا کنید که معاینه را برای کودک شما لذت بخش می کند.

مطب دندان پزشک اطفال باید چگونه باشد؟

از مطب های ساده ای که در اتاق انتظار هیچ چیز جز چند صندلی، یک میز و یک منشی ندارند دوری کنید. یک مطب خوب باید پر از عکس های جذاب و رنگارنگی باشد که به دیوارها آویزان هستند. دکور آن باید برای بچه ها چشم گیر باشد. اتاق انتظار مطب باید پر از اسباب بازی، کتاب و حتی بازی کامپیوتری باشد. اگر کارتن هم از تلویزیون پخش شود و در گوشه ای از اتاق آکواریومی باشد که همه چیز ایده آل تر است. همه این موارد به پرت کردن حواس کودک و ایجاد راحتی در او کمک می کند. سرگرمی های اتاقT کودک را از فکر کردن به آنچه قرار است اتفاق بیافتد دور می کند.

به دنبال چه چیزی در دندان پزشک اطفال باید باشیم؟

دندان پزشک اطفال فردی است که در کار با اطفال و ترمیم دندان های آنها دوره تخصص را طی کرده است. کارکنان مطب دندان پزشک اطفال افرادی صمیمی و خونگرم هستند. آنان با معرفی خود و صدا زدن کودک شما به نام کوچک، باعث آرامش و راحتی او می شوند. در صورت امکان درخواست کنید که لوازم بعد از خوابیدن کودک روی تخت مخصوص آورده شوند تا او شاهد آنها نباشد. بسیاری از دندان پزشکان اطفال برای ابزارهای خود اسامی بامزه دارند تا ترس کودک را کنترل کنند، مانند آقای ساکشن برای لوله جمع کننده بزاق دهان.

اگر بعد از جلسه معاینه یا درمان به او جایزه یا هدیه ای داده شود، دفعه بعد برای بازگشت به مطب اشتیاق بیشتری خواهد داشت. اغلب در مطب دندان پزشک به کودک برچسب یا مسواک های زیبا داده می شود. می توانید بعد از جلسه درمان خودتان هم به کودک هدیه مورد علاقه وی را بدهید تا مقاومت او به طور کامل شکسته شود.

چگونه یک دندان پزشک اطفال بامزه پیدا کنیم؟

قبل از تعیین نوبت، تحقیق کنید. فرزند خود را به دوست یا پرستاری بسپارید و به مطب های مختلف سر بزنید. به محض دیدن مطب می توانید احساس کودک خود را از آنجا حدس بزنید. از سوال پرسیدن نترسید. از منشی، دستیاران، و بیماران هر سوالی که دارید بپرسید. اگر منشی، دستیاران، و دندان پزشک مشتاق پاسخگویی به شما باشند، احتمالا شخص مورد نظر را یافته اید.

منبع

Colgate

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *