سفید کردن دندان با لیزر: آیا واقعا تأثیرگذار است؟

درست مانند لبخند که منحصر به هر فرد است، سفید کردن دندان نیز در افراد مختلف متفاوت است. سفید کردن دندان ها با لیزر می تواند دندان ها را چند درجه روشن تر کرده و نتیجه را در کمتر از ۲۰ دقیقه ارائه کند. آیا سفید کردن دندان با لیزر بهترین گزینه برای شماست؟

چگونگی سفید کردن دندان با لیزر:

برای سفید کردن دندان با لیزر، لثه ها و لب ها را با محافظی پلاستیکی می پوشانند و محلولی سفید کننده را روی دندان ها قرار می دهند که این محلول به دندان ها نفوذ کرده و لکه ها را تجزیه می کند، در نتیجه دندان ها سفیدتر به نظر می رسند.

لیزری که برای درمان استفاده می شود عامل سفیدکننده را فعال می کند و در نتیجه نتایج سریع تر و بهتری به دست می آیند. معمولا هرچه قسمت بیشتری از مینای دندان در معرض ژل بلیچینگ قرار بگیرد، دندان ها سفیدتر می شوند. بسته به نتایج دلخواه شما و توصیه های دندانپزشک ممکن است از درمان های چندگانه استفاده شود.

سفید کردن دندان با لیزر گزینه مناسبی برای همه مراجعان نیست. این روش ونیرها و روکش های دندان را سفید نکرده و ممکن است برای لکه های ناشی از افزایش سن یا داروهای مختلف مؤثر نباشد. در مورد این روش گزینه درست یا غلطی وجود ندارد. مشورت با دندانپزشک می تواند به شما دیدی واقع بینانه نسبت به نتایج درمان بدهد.

تفاوت این روش با روش های خانگی سفید کردن دندان چیست؟

لکه های دندانی معمولا در قسمت پایینی سطح دندان ها و در منفذهای ریزی قرار دارند که خمیردندان و سایر محصولات بدون نسخه به آنجا دسترسی پیدا نمی کنند. خمیردندان های سفیدکننده ممکن است بعضی از لکه های سطحی را از روی دندان محو کرده و روند تغییر رنگ دندان را به تأخیر بیندازند، ولی نمی توانند ذرات عمقی را جدا کنند.

در روش های غیرخانگی از غلظت بالای پراکسید برای اطمینان از سفید شدن دندان ها استفاده می شود. استفاده از لیزر روند سفید شدن را افزایش می دهد و بنابراین این روش سریع تر از درمان های خانگی به نتیجه می رسد.

با اینکه درمان های غیرخانگی سفید کردن دندان گرانتر از روش های خانگی هستند، اما درمان حرفه ای ارزش هزینه کردن را دارد. استفاده غیرایمن یا نادرست از روش های خانگی می تواند باعث تحمیل هزینه های درمانی شود و احتمال تأثیر این روش ها کمتر است.

سفید کردن دندان با لیزر بی خطر است:

انجمن دندانپزشکی آمریکا روش های غیرخانگی سفید کردن دندان ها از جمله سفید کردن با لیزر را بررسی کرده و ایمنی آنها را به اثبات رسانده است. طبق تخصص و تجربه آنها، روش های غیرخانگی سفید کردن دندان برای سلامت دندان و مینای آن مفیدتر از روش های خانگی هستند.

نتایج سفید کردن دندان:

نتایج نهایی به عوامل مختلفی مانند شدت لکه ها، عمق لکه ها، عادت های غذایی و سبک زندگی، نوع فرآیند سفید کردن دندان و تعداد درمان های انجام شده بستگی دارد.

بعد از اتمام فرآیند باید منتظر نتایج آنی باشید. برای اینکه بتوانید دندان های خود را سفید نگه دارید، دستورالعمل های لازم برای مراقبت از سفیدی دندان را اجرا کنید.

لبخندی با دندان های سفیدتر و روشن تر، نه تنها شما را سالم تر و جوانتر نشان می دهد، بلکه عزت نفس و اعتماد به نفس شما را نیز افزایش می دهد.

منبع

creating-smiles

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *