تاثیر بوتاکس برای اختلال مفصل فکی گیجگاهی

یکی از روش های درمان دردهای ناشی از اختلال مفصل فکی گیجگاهی استفاده از بوتاکس است و تاثیر آن ثابت شده است. اما به دلیل وجود عوارض جانبی و عدم درمان ریشه ای مشکل، تنها باید در موارد شدید استفاده کرد. به تاثیر بوتاکس برای اختلال مفصل فکی گیجگاهی مانند استفاده از استامینوفن برای سردرد فکر کنید. قرص به ظاهر درد شما را برطرف می کند، اما هرگز علت اصلی بروز سردرد را رفع نمی کند. در واقع شما به جای درمان مشکل اصلی، تنها علائم را مدیریت کرده اید.

توصیه های دیگر:

درمان از طریق روش های دیگر:

با مشورت پزشک درمان مشکل خود را با روش های دیگر امتحان کنید. بوتاکس نیز مانند جراحی همیشه به عنوان آخرین راهکار استفاده می شود. در بیشتر موارد اختلال مفصل فکی گیجگاهی را می توان با تکنیک های آرام سازی فک، خوردن غذاهای نرم و یا کمتر صحبت کردن درمان کرد. به هر حال، در این مورد باید با پزشک معالج خود مشورت کنید.

یافتن علت اصلی:

اختلال مفصل فکی گیجگاهی همیشه یک علت زمینه ای مانند استرس، آسیب دندان و حتی آپنه خواب دارد. یافتن علت ریشه ای زمان بر است، زیرا اختلال مفصل فکی گیجگاهی یک عارضه پیچیده و چند بعدی است. اما ارزش آن را دارد.

در غیر این صورت همواره در چرخه معیوب رفع علائم و درگیری مجدد با عارضه گیر خواهید کرد. یک متخصص اختلال مفصل فکی گیجگاهی بیابید تا به شما کمک کند. اغلب دندان پزشکان و جراحان زیبایی در این مورد تخصصی ندارند و تنها می توانند در رفع علائم به شما کمک کنند.

تاثیر بوتاکس برای اختلال مفصل فکی گیجگاهی:

مزایا:

 • تاثیر بوتاکس برای اختلال مفصل فکی گیجگاهی از نظر رفع آنی درد بی نظیر است.
 • بوتاکس می تواند حالت طبیعی را به صورت شما بازگرداند. سالها و سالها درد و فشار در عضلات فکی باعث افزایش حجم آن و مربعی شدن صورت می شود. با استفاده از این روش حالت صورت شما به شکل طبیعی خود باز می گردد.

مضرات:

 • بوتاکس سمی است. هنگامی که در درمان مشکل از بوتاکس استفاده می شود در واقع عملکرد عصب مرتبط با درد را از بین می برید. همواره در مورد دوز بالای استفاده از بوتاکس برای انسان هشدار داده شده است و این امر با عوارض جدی همراه است.
 • تاثیر بوتاکس برای اختلال مفصل فکی گیجگاهی دائمی نیست. بوتاکس در طول زمان از بین می رود و صرفا یک راه حل موقت برای رفع درد است.

چه زمانی باید از بوتاکس در درمان اختلال مفصل فکی گیجگاهی استفاده کرد؟

به عنوان آخرین راهکار:

از این روش تنها در صورتی باید استفاده کرد که درمان با سایر روش ها با شکست مواجه شده باشد.

حذف رفتار عادتی:

در برخی موارد اختلال مفصل فکی گیجگاهی در اثر یک رفتار عادتی ایجاد می شود. برای مثال شما مدتی به قفل کردن عضلات فک خود عادت کرده اید. فراموشی این عادت اکنون دشوار است. بوتاکس با بازگرداندن عملکرد طبیعی عضلات می تواند این عادت را در شما از بین ببرد.

منبع

askthedentist

4 پاسخ
 1. پيمان
  پيمان گفته:

  سلام و خسته نباشین بنده سندروم مفصل فکی گیجگاهی دارم و توصیه چن دکتر برده تزریق بوتاکس انجام شه تو عضلات جوشی و تمبورال، ایا شما انجام میدین و هزینه چقد میشه

  پاسخ

تعقیب

 1. […] اختلال مفصل فکی گیجگاهی عارضه ای است که باعث دندان درد می گردد. این مفصل در محلی است که جمجمه به فک پایین متصل می شود. عضلاتی که در دو طرف صورت قرار دارند، حرکات این مفصل را کنترل می کنند. زمانی که این مفصل ها دچار مشکل شوند یا به درستی حرکت نکنند، باعث درد می شوند. درد در فک و دهان باعث سردرد در برخی افراد می شود. درد در مفصل فکی گیجگاهی می تواند به دلیل سایر عوارض مانند دندان قروچه، خوردن مواد غذایی سفت، آدامس جویدن زیاد و دندان عقل نهفته باشد. […]

 2. […] این عارضه مبتلاست ممکن است دچار رشد نامتقارن فک و مشکل اختلال مفصل فکی گیجگاهی (TMJ) شود. این اختلال فشار زیادی به فک، گردن و سر وارد می […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *