خمیردندان برای کودک نوپا: مسائل و سوالات مرتبط

بیرون زدن اولین دندان های کودک نوپا از لثه خیلی هیجان انگیز است. خندیدن کودک با این دو دندان زیبا در جلو دهان زیباتر نیز می شود. به عنوان والدین، باید مراقبت از دندان ها را از روز اول برای کودک خود لذت بخش سازید. خمیردندان نقش مهمی در سلامت و تمیزی دندان های ما دارد. اما چه مقدار خمیردندان برای کودک نوپا کافی است و استفاده از آن چه زمانی باید شروع شود؟

احتیاط کنید

در طول مراحل اولیه رشد دندان، با دندان و لثه کودک خود با ملایمت رفتار کنید. هنگام تمیز کردن دندان های جدید نوزاد، از یک مسواک نرم و کوچک یا مسواک انگشتی استفاده کنید. در این مرحله نیازی به استفاده از خمیردندان برای کودک نوپا نیست و استفاده از آب کفایت می کند. حتی زمانی که دندان های کودک رشد نکرده اند از مسواک انگشتی برای ماساژ لثه های وی استفاده کنید. این کار استفاده از مسواک را تبدیل به یک عادت برای کودک می کند. وی می آموزد که استفاده از مسواک تجربه خوش آیندی است که نباید از آن ترسید یا مقاومت کرد.

زمان استفاده از خمیردندان برای کودک نوپا:

زیر دو سالگی، استفاده از خمیردندان برای کودک نوپا توصیه نمی شود. زیرا در این سن کودک قادر به تف کردن بقایای خمیردندان نیست. فلوراید ماده خوبی است که در مقدار مناسب و در زمان مناسبی از رشد اهمیت زیادی دارد. اما بلع این ماده در دوران کودکی دارای مضراتی است. بلع خمیردندان حاوی فلوراید می تواند موجب لکه شدن دندان های دائمی در بزرگسالی شود.

در حدود دو سالگی می توانید از خمیردندان های مخصوص کودکان که فاقد فلوراید هستند، برای کودک خود استفاده کنید. سپس زمانی که دندانپزشک توصیه می کند یا زمانی که کودک در تف کردن بقایای خمیردندان ماهر شد، می توانید از خمیردندان حاوی فلوراید برای وی استفاده کنید.

برای اطمینان از زمان مناسب برای تغییر خمیر دندان فرزند خود به خمیر دندان حاوی فلوراید، بهتر است با دندانپزشک یا متخصص اطفال خود صحبت کنید.

مزه خمیر دندان:

هنگامی که کودک نوپای شما از دوره نوزادی می گذرد و آماده استفاده از خمیر دندان است، قبل از استفاده خمیر دندان جدید را کمی مزه کنید. به دنبال خمیر دندانی باشید که طعمی ملایم و کمی شیرین دارد. بهترین خمیردندان برای کودک نوپا باید نرم و ملایم باشد تا به لثه های وی آسیب نزند. چشیدن طعم خمیردندان بسیار مهم است. زیرا اکثر کودکان از طعم های تند دوری می کنند. این بدان معنی است که خمیر دندان نعنایی مورد علاقه شما برای کودک ناراحت کننده است. به دنبال طعم های میوه ای باشید.

خاطره سازی کنید:

پس از فرا رسیدن زمان مناسب برای استفاده از خمیردندان و انتخاب محصول مناسب، حتما از اولین شب استفاده از آن توسط فرزندتان عکس بگیرید. این عکس تجربه معمولی مسواک زدن با خمیردندان را به رویدادی خاطره انگیز تبدیل می کند.

منبع

colgate

2 پاسخ

تعقیب

  1. […] محصولات حاوی فلوراید مانند خمیردندان و دهان شویه حاوی فلوراید و استفاده منظم از آنان نیز […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *