عوارض جانبی سفید کردن دندان با پراکسید کربامید

عوارض جانبی سفید کردن دندان با پراکسید کربامید

چه کیت های سفید کننده دندان را انتخاب می کنید یا برای دریافت درمان تخصصی تر به مطب دندانپزشکی مراجعه کنید، این روند شامل استفاده از سفید کننده برای حذف لکه ها و سفید کردن مینای دندان می شود. بسیاری از روش های سفید کننده دندان از پراکسید کربامید به عنوان عامل سفید کننده استفاده می کنند. انجمن دندانپزشکی آمریکا توصیه می کند قبل از استفاده از هر محصول سفید کننده دندان با دندانپزشک خود صحبت کنید. استفاده از این روش ها ممکن است با عوارضی همراه باشد که در این مطلب شما را با عوارض جانبی سفید کردن دندان با پراکسید کربامید آشنا می کنیم.

عوارض جانبی سفید کردن دندان با پراکسید کربامید:

حساسیت دندان:

بر اساس تحقیقات، حساسیت دندان جز شایع ترین عوارض جانبی سفید کردن دندان با پراکسید کربامید است. دندان های ساخته شده برای دندان های حساس می توانند به کاهش این علائم کمک کنند. حساسیت معمولا طی سه تا هفت روز پس از درمان رفع می شود.

سوزش لثه:

عامل سفید کننده ای که برای سفید کردن دندان ها استفاده می شود می تواند لثه ها را تحریک کند. برای به حداقل رسیدن مواجهه لثه با این عامل، دندانپزشکان از تری های سفارشی استفاده می کنند، اما کیت های خانگی معمولا چنین مزیتی ندارند. چنانچه ظرف چند روز پس از درمان تحریک لثه رفع نشد، با دندانپزشک خود مشورت کنید.

گلودرد:

اگر به طور تصادفی هر یک از مواد سفید کننده را فرو ببرید، ممکن است بافت حساس گلوی شما تحریک شود. از مقدار بسیار کمی از این عامل استفاده کنید تا از بلع آن خودداری کنید. بعد از فرآیند سفید کردن، دهان خود را کاملا بشویید. قرقره با آب نمکی گرم می تواند به تسکین تحریک گلو کمک کند.

سفید شدن ناهمگون:

استفاده از روش های سفید کردن دندان برای زیباتر شدن است. هر کسی به دنبال لبخندی بی نقص است. اما گاهی استفاده از این روش ها بدون پشیمانی نیز نیست. بعضی از افراد گزارش کرده اند که در پی استفاده از پراکسید کربامید رنگ دندان ها به طور یک دست سفید نشده است. این امر ممکن است به دلیل استفاده نادرست از عامل سفید کننده باشد. با این حال، در اکثر موارد هر گونه خال و لک روی دندان معمولا پس از هفته اول درمان رفع می شود. همچنین، عامل سفید کننده فقط مینای دندان طبیعی را سفید می کند. بنابراین اگر روی دندان های خود دارای روکش، تاج یا پرشدگی هستید، این ماده تاثیری در رنگ آنها نخواهد داشت. به همین دلیل رنگ ناهمگون دندان ممکن است به دلیل وجود این موارد در دهان شما باشد.

منبع

livestrong

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *