نوارچسب سفید کننده دندان: اثربخشی و عوارض جانبی

هر کسی خواستار لبخندی درخشان است و با وجود محصولات جدید سفید کننده دندان که هر ساله به بازار عرضه می شوند، شرکت ها دستیابی به این خواسته را برای مصرف کننده راحت تر کرده اند. نوارچسب سفید کننده دندان یکی از محبوب ترین و مقرون به صرفه ترین محصولات هستند، اما آیا واقعا این بهترین گزینه برای همه است؟ در صورتی که مایل به استفاده از نوارچسب سفید کننده دندان هستید، بهتر است عوامل زیر را در نظر بگیرید:

اثربخشی نوارچسب سفید کننده دندان:

شرکت های نوارچسب سفید کننده دندان ادعا می کنند که بعد از درمان کامل در طی سه روز نتایج قابل مشاهده خواهند بود. اما به طور متوسط، انتظار می رود که بعد از حدود هفت روز شاهد نتایج این روش باشید. با این حال، نتیجه در هر فرد متفاوت خواهد بود و به میزان تغییر رنگ دندان بستگی دارد. همچنین اثرات این نوارها تا ابد ادامه نخواهد یافت. پس از یک درمان کامل می توانید انتظار داشته باشید که نتایج بین شش ماه تا یک سال دوام داشته باشند. استفاده از خمیر دندان سفید کننده می تواند نتیجه این روش را طولانی تر کند. پس از استفاده از این روش باید از مصرف غذا و نوشیدنی هایی که دندان هایتان را لکه دار می کنند، اجتناب کنید.

هزینه:

در حال حاضر شرکت های زیادی این نوارهای سفید کننده را به بازار عرضه می کنند و قیمت هر یک با هم متفاوت است. اما در هر صورت این گزینه از روش های سفیدکردن دندان در مطب یا کلینیک های دندانپزشکی بسیار مقرون به صرفه تر است. قیمت این نوارها کمی گران تر از خمیردندان های سفیدکننده است. بنابراین بسته به بودجه شما، ممکن است نوار های سفید کننده بهترین گزینه برای شما باشد.

راحتی در استفاده:

استفاده از نوارهای سفید کننده بسیار آسان است. هر مرتبه درمان از دو نوار تشکیل شده است. نوار اول بر روی دندانهای بالا و جلو قرار می گیرد و نوار دیگر روی دندان های پایین قرار می گیرد. تنها باید بدانید کدام نوار برای کدام ردیف دندان است. در حین استفاده از این روش، می توانید به سایر کارهای روزمره خود نیز رسیدگی کنید. بنابراین تداخلی با روند کاری شما ندارند.

اثرات جانبی:

استفاده از این روش برای بزرگسالان ایمن است، اما کودکان و زنان باردار باید قبل از استفاده از آن با پزشک خود مشورت کنند. در پی استفاده طولانی مدت از این نوارها برخی افراد ممکن است دچار حساسیت دندان شوند. این امر تنها یک یا دو روز ادامه خواهد یافت. استفاده از این روش برای افرادی که دندان های حساسی دارند پیشنهاد نمی شود. همواره پیش از آزمایش روشی جدید بهتر است با دندانپزشک خود مشورت کنید.

نوارچسب سفید کننده دندان انتخاب خوبی برای کسانی است که به دنبال نتایج سریع برای یک رویداد خاص هستند. اما کسانی که به دنبال نتایج دائمی و بهتر هستند، استفاده از روش های انجام گرفته در مطب و زیر نظر دندانپزشک توصیه می شود.

منبع

colgate

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *