مقایسه انواع نوارچسب های سفید کننده دندان

با گذشت زمان، نوشیدن قهوه و چای دندان هایتان را تیره رنگ می کند. محصولات توتون و تنباکو نیز آسیب شدیدی به رنگ و سلامت دندان ها وارد می کنند. مصرف همزمان این مواد بدون رعایت نکات بهداشت دهان و دندان باعث تغییر رنگ دندان های شما می شود و به آنها ظاهری زرد و قهوه ای می دهد. دندانپزشک می تواند دندان های شما را با انواع روش ها مطمئن مجددا سفید کند، اما اغلب این روش ها چند صد هزار تومان هزینه دارند. در صورتی که می توانید با روش های خانگی دیگری به نتایج مشابه دست پیدا کنید. یکی از این روش ها که بسیار ارزان و مقرون به صرفه است نوارچسب سفید کننده دندان است. این نوارها با وجود عملکرد ساده قدرت رقابت بالایی با روش های انجام گرفته زیر نظر دندان پزشک دارند. در این مطلب به مقایسه انواع نوارچسب های سفید کننده دندان می پردازیم.

مقایسه انواع نوارچسب های سفید کننده دندان:

عملکرد نوارچسب سفید کننده دندان به طور مستقیم با قیمت آن در ارتباط است. در واقع این از آن محصولاتی است که نسبت به هزینه خود خدمات دریافت خواهید کرد. برندهای ارزان تر عملکرد برند های گران را ندارند. در خوشبینانه ترین حالت ممکن است رنگ دندان ها را یک پرده سفید کنند. اما حتی برای این مقدار هم تضمینی نیست. نوارهایی که با برندهای مشهور و در قیمت های گران تر عرضه می شوند می توانند دندان را تا سه درجه روشن تر کنند. بنابراین برای خرید این محصول بهتر است صرفه جویی نکنید.

نتیجه گیری با برخی نوارها تنها با استفاده از آن به مدت ۵ دقیقه در روز حاصل می شود. اما برخی دیگر به ۲۰ تا ۳۰ دقیقه زمان نیاز دارند. برای اطلاع از زمان اثربخشی محصول توضیحات روی بسته بندی را مطالعه نمایید. اگر جز افرادی هستید که در طول روز زیاد بیرون از منزل هستید یا زیاد حرف می زنید، شاید نوع اول برای شما مناسب تر باشد.

اثربخشی اکثر نوارها بعد از یک هفته درمان مشخص می شود، اما برخی برندهای ارزان تر به دو تا سه هفته زمان نیاز دارند.

برای راحتی در استفاده و تمیز کردن دهان می توانید برندهایی را تهیه کنید که نوار پس از اتمام کار خود در دهان فرد حل می شود. استفاده از این گونه نوارها برای اغلب افراد آسان و مطلوب تر است.

مقایسه انواع نوارچسب های سفید کننده دندان با سایر گزینه های درمانی:

نوارهای سفید کننده دندان از پراکسید هیدروژن برای سفید کردن تدریجی دندان در طول چند هفته استفاده می کنند. یکی دیگر از گزینه های سفید کردن دندان استفاده از تری های سفید کننده است که از پراکسید کربامید استفاده می کنند.

اشکال استفاده از این تری ها در این است که سفارشی و مخصوص شما ساخته نشده اند. بدین ترتیب ممکن است به طور کامل با دندان های شما همپوشانی نداشته باشند. این امر موجب بروز تحریک لثه و سفید شدن ناهمگون دندان ها می شود.

سفیدکننده های قلمی نیز از پراکسید استفاده می کنند اما به اندازه نوارها کارایی ندارند.

خمیردندان های سفید کننده از ساینده یا پراکسید برای حذف لکه های سطحی روی دندان ها استفاده می کنند. استفاده مداوم از این خمیردندان ها باعث از بین رفتن درخشش دندان در طولانی مدت می شود.

برای انتخاب بهترین گزینه برای سفید کردن دندان بهتر است با دندانپزشک خود مشورت کنید.

منبع

livestrong

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] دهانشویه سفید کننده دندان حاوی مواد آسیب رسان […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *