داروی اوراورس: پیشرفت های جدید در حوزه دندانپزشکی

بی حسی پایداری که می تواند از سه تا پنج ساعت بعد از یک روش روتین دندانپزشکی طول بکشد اغلب ناخواسته و ناخوشایند است. فرد ممکن است برای حرف زدن، لبخند زدن، خوردن و نوشیدن دچار مشکل شود و حتی یک طرف صورت خود را حس نکند. به تازگی داروی جدیدی توسط سازمان غذا و داروی آمریکا به نام داروی اوراورس ابداع شده است که می تواند بلافاصله تاثیر داروی بیحسی را از بین ببرد و فرد به زندگی عادی خود بازگردد.

این محصول که اخیرا توسط شرکت Novalar Pharmaceuticals معرفی شده است، می تواند به سرعت اثر بیحسی موضعی را از بین ببرد و به بیمار در بازگشت به روال عادی زندگی کمک کند.

داروی اوراورس چگونه عمل می کند؟

اوراورس برای معکوس بی حسی موضعی لب و زبان و همچنین نقص عملکردی مرتبط با آن پس از تزریق استفاده می شود. اثر بی حس کننده موضعی به وسیله تزریق دارو در یک ناحیه خاص در دهان تولید می شود. تأثیر بیحسی های موضعی طولانی مدت است تا از راحتی بیمار در تمام مدت درمان اطمینان حاصل شود.

داروی اوراورس توسط دندانپزشک بلافاصله پس از عمل دندانپزشکی تزریق می شود. بر اساس مطالعات بالینی، بیماران در هنگام تزریق حساسیت کمتری از خود نشان می دهند، زیرا بافت هنوز از تزریق اولیه بی حس است. بنابراین بسیار بعید است که تزریق را حس کنید.

چه کسی می تواند از اوراورس استفاده کند؟

مشاوره با دندانپزشک در مورد استفاده از این روش ضروری است.

داروی اوراورس برای بزرگسالان و کودکان سنین شش سال و بالاتر قابل استفاده است. بنابراین، کودک راحت تر و سریع تر به حالت عادی برمی گردد و از بی حالی ناخواسته رها می شود.

به عنوان مثال، یکی از مزایای استفاده از این روش برای کودکان این است که تمایل آنها برای گاز گرفتن زبان، لپ و لب ها در حالت بی حسی کاهش می یابد و از آسیب های احتمالی پیشگیری می شود.

بزرگسالان نیز پس از استفاده از این دارو سریع تر می توانند به زندگی روزمره برگردند و صحبت کردن، لبخند زدن، خوردن یا نوشیدن برای آنها راحت تر می شود.

مصرف این دارو برای کودکان زیر ۶ سال ممنوع است.

ایمنی:

سازمان FDA ایمنی این دارو را تایید کرده است و اثرات آن برای مقابله با بی حسی اثبات شده است. مطالعات همچنین نشان داده اند که این دارو هیچ گونه تداخل دارویی شناخته شده ای ندارد و هیچ سمیت یا اثرات قابل توجهی بعد از استفاده از آن گزارش نشده است. این دارو با عوارض جانبی جدی همراه نیست.

با این حال، تا به امروز، مطالعات کافی و کنترل شده ای در زنان باردار انجام نگرفته است. بنابراین، استفاده از آن در دوران بارداری ممنوعیت دارد. در صورتی که باردار هستید، بهتر است دندانپزشک خود را از این امر آگاه سازید.

منبع

yourdentistryguide

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *