روش صحیح مسواک زدن: شرح گام به گام

در طول روز باید زمانی را به مراقبت از بهداشت دهان و دندان خود اختصاص دهید. همه به اهمیت مسواک زدن روزانه واقف هستند. اما آیا می دانستید مسواک زدن روش صحیح و غلط دارد؟ و اگر روش صحیح مسواک زدن را ندانید، در واقع از دندان های خود مراقبت نکرده اید. در ادامه روش گام به گام مسواک زدن برای اطمینان از زیبایی لبخند و سلامت لثه های شما آورده شده است.

روش صحیح مسواک زدن:

مسواکی بخرید که برس های نرمی دارد، به راحتی در دست جا می گیرد و سر مسواک به اندازه ای کوچک باشد که بتواند به راحتی به تمام نقاط دهان دسترسی داشته باشد. از مسواک هایی با برس های طبیعی دوری کنید زیرا رشد باکتری در این برس ها سریع تر و راحت تر است.

اگر مسواک شما فرسوده و خراب است، آن را جایگزین کنید. قاعده کلی این است که مسواک خود را هر سه تا چهار ماه تعویض کنید.

همیشه از خمیر دندان حاوی فلوراید استفاده کنید. فلوراید به تمیزی دندان ها و تقویت هم زمان مینای دندان کمک می کند. اگر دچار شرایط خاصی هستید، با مشورت دندانپزشک از خمیردندانی استفاده کنید که برای شرایط شما مطلوب است.

قبل از مسواک زدن بین دندان های خود را با نخ دندان تمیز کنید تا غذا از آن خارج شود و برس و خمیردندان به راحتی به تمامی نقاط دهان و دندان دسترسی داشته باشد.

مقدار خمیردندان را به یک نخود کاهش دهید. استفاده از مقدار زیادی خمیردندان موجب تولید مقدار زیادی کف می شود که شما را به تف کردن و اتمام زودهنگام مسواک ترغیب می کند.

مسواک را نسبت به خط لثه در زاویه ۴۵ درجه قرار دهید. مسواک را در جهت بالا به پایین یا به صورت دایره وار حرکت دهید.

حداقل سه دقیقه به مسواک زدن اختصاص دهید. دهان را به سه قسمت تقسیم کنید و هر بخش را به صورت مساوی تمیز کنید. هیچ بخشی را از دست ندهید.

روش صحیح مسواک زدن شامل تمیز کردن پشت و روی دندان ها علاوه بر جلوی دندان می شود. تمیز کردن زبان را نیز فراموش نکنید. مسواک را بیش از حد به دندان و زبان خود فشار ندهید. در غیر این صورت به بافت زبان و مینای دندان آسیب وارد می کنید.

بعد از مسواک زدن دهان خود را کاملا بشویید تا بقایای مواد غذایی از دهان شما خارج شود.

مسواک را کاملا بشویید و سر آن را رو به بالا و در معرض هوا قرار دهید.

در این مرحله می توانید دهان خود را با دهان شویه شستشو دهید، اما این کار همواره ضروری نیست.

طبق روش صحیح مسواک زدن باید تمامی مراحل را دو بار در روز تکرار کنید.

منبع

happytoothnc

3 پاسخ
  1. سعید
    سعید گفته:

    تاج سوار شده بر روی ایمپلنت فک پائینم بعلت شل شدن مهره اش شل شده و حدود ۱/۴ دور میچرخد. نوع ایمپلنت Duravit B&B مدل External Head , آچار آن چهارگوش است آیا دسترسی به ابزار برای رفع لقی پیچ کاور دندانم موجود هست. پزشک مربوطه بازنشسته شده است.

    پاسخ

تعقیب

  1. […] برای اتمام تمیزی کامل دهان است. حقیقت این است که با مسواک زدن دهان خود را تنها ۲۵ درصد تمیز کرده اید. تاثیر قرقره […]

  2. […] مسواک زدن دو بار در روز و نخ دندان کشیدن و شستشوی دهان بهداشت و سلامت آن را تضمین می کند. در حالی که برای مبارزه با سپاه باکتری ها به این سلاح های قدرتمند نیاز دارید، همیشه می توانید توان خود را در این کارزار تقویت کنید. علاوه بر محدود کردن شیرینی ها و غذاهای اسیدی، باید در رژیم خود غذاهای مفید برای لثه را نیز بگنجانید. […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *