فلوراید درمانی برای کودکان

مینای دندان از آن در برابر باکتری های عامل پوسیدگی دندان محافظت می کند. اما در طول زمان این لایه می تواند آسیب ببیند. اگر مایل هستید که کودکتان از سلامت خوبی در رابطه با دهان و دندان برخوردار باشد، باید بر فعالیت هایی تمرکز کنید که از مینای دندان محافظت می کنند. فلوراید درمانی برای کودکان یکی از راه هایی است که می تواند مینای دندان را تقویت کند و ریسک ابتلا به پوسیدگی دندان را کاهش دهد.

فلوراید چه تاثیری در مینای دندان دارد؟

مینای دندان پوسته محافظی است که همانند سپر از دندان در برابر باکتری های آسیب رسان به دندان محافظت می کند. برای پیشگیری از پوسیدگی دندان، دهان باید تمیز شود و از دندان مراقبت شود. اما هنوز هم ممکن است که باکتری ها به دندان آسیب بزنند.

زمانی که از فلوراید درمانی برای کودکان استفاده می شود، فلوراید مینای دندان را تقویت می کند و به معکوس شدن الگوی پوسیدگی دندان کمک می کند. استفاده منظم از فلوراید درمانی برای کودکان بسیار خوب است زیرا شانس ابتلا به پوسیدگی دندان و تجربه مشکلات دهان و دندان را در آنان کم می کند.

مزایای فلوراید درمانی برای کودکان:

فلوراید ماده ای است که به طور طبیعی در آب و غذا وجود دارد. فلوراید درمانی مواجهه با این ماده معدنی را برای جایگزینی مواد از دست رفته در دندان افزایش می دهد. مواجهه با فلوراید مقاومت دندان ها در برابر اسید را بیشتر می کند. بنابراین کسی که به طور متناوب از این روش استفاده می کند، می تواند لبخند زیبای خود را به مدت طولانی تری حفظ کند.

آیا باید این روش برای کودکان انجام شود؟

فلوراید درمانی برای تمام سنین مفید است. اما مزیت استفاده از آن در کودکان ایجاد عادات خوب بهداشت دهان و دندان در آنان است. فلوراید درمانی برای کودکان با مبارزه با بیماری های لثه، پیشگیری از تجمع باکتری در خطر لثه و تقویت مینای دندان به سلامت درازمدت دهان و دندان آنان کمک می کند.

نوبت بعد که برای معاینات منظم شش ماه یکبار به دندانپزشک مراجعه کردید، با او در مورد نیاز به استفاده از این روش برای کودک خود صحبت کنید. فلوراید درمانی روشی سریع، کم هزینه و بدون درد است که می تواند بعد از معاینه برای کودک انجام گیرد.

خرید محصولات حاوی فلوراید مانند خمیردندان و دهان شویه حاوی فلوراید و استفاده منظم از آنان نیز میزان مواجهه کودک با این ماده را افزایش می دهد و به سلامت وی کمک می کند.

منبع

childrensdentalworld

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *