دوران نقاهت درمان رشد استخوان در دهان

رشد استخوان در دهان جز بیماری های خوش خیم دهان و دندان است که ممکن است در اثر تروما یا عفونت در دهان دیده شود. در این عارضه بیمار در جایی در اطراف فک احساس وجود چیزی سفت خواهد داشت. توده ها طیفی از بسیار ریز تا بزرگ را تشکیل می دهند. توده های کوچک معمولا به درمان نیازی ندارند در حالی که تنها روش درمان توده های بزرگ استفاده از جراحی است. در این مطلب با مهمترین نگرانی های دوران نقاهت درمان رشد استخوان در دهان آشنا می شویم.

مشکلات دوران نقاهت درمان رشد استخوان در دهان:

درد زیاد:

اگر بخواهیم با شما صادق باشیم دوران نقاهت درمان رشد استخوان در دهان بسیار دشوار است. بیمار با درد و ناراحتی زیادی رو به رو خواهد شد. به خصوص اگر برای درمان از چندین برش در دهان بیمار استفاده شده باشد، درد بیشتر خواهد بود. هر برش به معنی آسیب به پوست، بافت و استخوان زیر آن است. استفاده از داروهای مسکن در کاهش درد و ناراحتی موثر خواهد بود.

تورم:

اغلب جراحی های صورت با تورم همراه هستند. در این عارضه نیز ورم صورت در روزهای پس از جراحی رایج است. استفاده از کمپرس سرد می تواند درد، ناراحتی و تورم صورت شما را کاهش دهد.

عفونت:

جدا از تمام موارد ذکر شده مهمترین مسئله در دوران نقاهت درمان رشد استخوان در دهان پیشگیری از بروز عفونت است. اگر برش ها دچار عفونت شوند، ممکن است به سایر دندان ها و استخوان های اطراف نیز گسترش یابد. بنابراین تمیز نگه داشتن دهان در دوران پس از جراحی اهمیت بسیار زیادی دارد.

بیمار باید تا زمان بهبودی کامل زخم ها به بهداشت دهان و دندان خود توجه ویژه ای بکند. بهترین راه برای انجام این کار تمیز کردن دهان و رفع بقایای مواد غذایی از طریق مسواک زدن مکرر است. برای از بین بردن باکتری های مضر در دهان بیمار باید چند بار در روز از قرقره آب نمک استفاده کند.

اگر چه ممکن است وسوسه انگیز باشد، اما باید از مصرف دهان شوینده های حاوی پراکسید و الکل در دوران نقاهت درمان رشد استخوان در دهان به شدت اجتناب شود. هر چند این نوع دهانشویه ها باکتری ها را از بین می برند، اما در بهبودی زخم نیز تاخیر ایجاد می کنند.

پس از انجام درمان، جراح دهان و فک باید از صحت درمان و عدم بروز مشکل اطمینان حاصل کند. بنابراین انتظار می رود بیمارانی که تحت درمان قرار گرفته اند، تا زمان بهبودی کامل زخم ها به صورت هفتگی برای معاینه به مطب پزشک مراجعه کنند.

معمولا در طول پروسه بهبودی زخم ها، پزشک تا ده روز استفاده از آنتی بیوتیک و داروهای مسکن را تجویز خواهد کرد. برای اطلاع از دوره مصرف از دستورالعمل های دندانپزشک خود پیروی کنید.

منبع:

todaysorthodontist

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *