غذاهای مفید برای لثه: ۵ ماده در دسترس

مسواک زدن دو بار در روز و نخ دندان کشیدن و شستشوی دهان بهداشت و سلامت آن را تضمین می کند. در حالی که برای مبارزه با سپاه باکتری ها به این سلاح های قدرتمند نیاز دارید، همیشه می توانید توان خود را در این کارزار تقویت کنید. علاوه بر محدود کردن شیرینی ها و غذاهای اسیدی، باید در رژیم خود غذاهای مفید برای لثه را نیز بگنجانید.

فهرست غذاهای مفید برای لثه:

عطر و طعم بهتر در خوراکی ها:

زنجبیل گیاهی شفابخش در نظر گرفته می شود. خاصیت ضد التهابی این گیاه سلامت بافت های دهان شما را تضمین می کند. این گیاه را در چای و غذای روزمره خود بگنجانید.

دور کردن دکتر از خود:

خوردن یک سیب زمان بر است و این چیز خوبی برای دهان شماست. عمل جویدن سیب نوعی پاکسازی برای دهان به شمار می رود و پلاک های چسبیده به لثه و دندان ها را جدا می کند. اما به یاد داشته باشید که پس از مصرف سیب دهان خود را با آن بشویید. حتی غذاهای مفید برای لثه مانند سیب نیز دندان ها را در معرض اسید قرار می دهند.

شیر را در رژیم غذایی خود گنجانده اید؟

شیر و دیگر غذاهای لبنی مانند پنیر و ماست نه فقط با محتوای کلسیم خود تقویت کننده استخوان هستند، بلکه با دارا بودن پروتئین کازئین میزان اسید در دهان را نیز کاهش می دهند. علاوه بر این، نوشیدن شیر می تواند اسیدهای تولید شده توسط باکتری ها را خنثی کند.

نکته: نوشیدن با غلات یا دسر بر خلاف مصرف مستقیم آن پس از غذا تاثیر مثبتی ندارد. شیر در اختیار ندارید، تکه ای پنیر بخورید.

روی برگ های سبز سرمایه گذاری کنید:

همه می دانند که مصرف سالاد چربی های دور شکم را کم می کند، اما آنها به خصوص برای تمیزی دهان نیز مفید هستند. به دلیل محتوای فیبر بالا این مواد باید بسیار جویده شوند که این امر برای تمیزی دندان و لثه شما مفید است. بزاق اضافی تولید شده در اثر جویدن سالاد نیز باکتری های دهان را خنثی می کند. سبزیجاتی مانند اسفناج خام، کرفس و حتی لوبیای پخته دارای این مزیت هستند و جز غذاهای مفید برای لثه طبقه بندی می شوند.

مبارزه لایه لایه برای کشتن باکتری ها:

پیاز خام سلاحی قوی در مبارزه با باکتری هاست. بله، نفس بد بو از عوارض مصرف آن است. اما آدامس های بدون قند و دهان شویه ها برای همین اختراع شده اند. پیاز دارای یک عنصر ضد میکروبی است که باکتری را می کشد. طبق مطالعات انجام گرفته پیاز به طور خاص دارای ماده ای است که ۴ گونه اصلی عامل پوسیدگی دندان و بیماری های لثه را می کشد.  پس آن را با خیال راحت حلقه حلقه کنید و در سالاد، سوپ و ساندویچ خود بریزید.

منبع:

listerine

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *