نیاز کودک به ارتودنسی و ناتوانی خانواده در پرداخت هزینه

بیشتر کودکان به طور طبیعی دندان های مرتبی ندارد و ارتودنسی می تواند به اصلاح دندان های نامرتب و انحراف فک در این افراد کمک کند. متاسفانه اغلب شرکت های بیمه ارتودنسی را پوشش نمی دهند و بسیاری از خانواده ها نیز توان پرداخت هزینه های نیاز کودک به ارتودنسی را ندارند. اما پیش از اینکه به طور کل دور درمان را خط بکشید، گزینه های خود را بررسی کنید.

نیاز کودک به ارتودنسی و میانگین هزینه:

به طور متوسط، ارتودنسی چیزی بین یک تا چند میلیون هزینه دربر دارد. درمان با بریس می تواند حداقل یک سال طول بکشد و مستلزم معاینات متعدد است. بدین ترتیب هزینه های شما سر به فلک خواهند گذاشت. اما قرار نیست این هزینه را یک جا بپردازید. اغلب کلینیک ها هزینه ها را به صورت دوره ای دریافت می کنند.

اهمیت:

قبل از اینکه دور درمان ارتودنسی را به عنوان یک درمان لوکس خط بکشید، اهمیت آن را در سلامت کودک خود در نظر بگیرید. ارتودنسی می تواند در هم ریختگی شدید تا متوسط را درمان کند. در عین حال اصلاح آندربایت و اوربایت نیز در اختیار این روش درمانی است. دندان های مرتب می توانند اعتماد به نفس کودک را ارتقا دهند و در دراز مدت اثر قابل توجهی بر سلامت کودک دارند. به علاوه اندربایت یا اوربایت شدیدی که درمان نشده باشد، ممکن است در مراحل بعدی به درد فک بیانجامد. از سوی دیگر، نامرتب بودن دندان ها موجب دشواری در حذف پلاک و تمیز کردن دهان و دندان می گردد. این امر احتمال ابتلا به بیماری های لثه و حفره های دندان را افزایش می دهد. بدین ترتیب میزان نیاز به درمان هایی مانند جرم گیری، پر کردن دندان، عصب کشی و حتی کشیدن دندان بیشتر خواهد شد. در صورت توجه به نیاز کودک به ارتودنسی از بروز درد و ناراحتی در مراحل بعدی زندگی کودک جلوگیری کرده اید.

ملاحظات مالی:

با شرکت بیمه خود در مورد پوشش درمان ارتودنسی مشورت کنید. تا چه حد از درمان تحت پوشش قرار دارد؟ اگر شرکت بیمه نمی تواند کمکی به شما بکند، می توانید تا بهبود وضعیت مالی خود صبر کنید. ساختار درمان و نتایج حاصل از ارتودنسی در هر سنی برای کودک یکسان خواهد بود. بنابراین می تواند نیاز کودک به ارتودنسی را تا زمان جمع کردن هزینه لازم به تعویق بیاندازد. در صورتی که فکر نمی کنید که گذر زمان بتواند کمکی به شما بکند، به گزینه های دیگر فکر کنید.

دانشکده های دندانپزشکی:

دانشکده های دندانپزشکی اغلب برای تربیت دندانپزشکان و ارتودنتیست های جدید هزینه های کمتری را از بیماران اخذ می کنند. برای اطلاع از نزدیک ترین مرکز دندانپزشکی دانشگاهی با دندانپزشک خود مشورت کنید. میزان هزینه ها را در این گونه مراکز بررسی کنید. معمولا هزینه اخذ شده چیزی کمتر از نصف کلینیک ها و مطب هاست.

نگران نتیجه درمان خود نباشید. ارتودنتیستی ماهر بر کار ارتودنتیست های جوان نظارت خواهد کرد. با این حال طول دوره درمان در این گونه مراکز بیشتر از کلینیک ها و مطب هاست.

منبع:

livestrong

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *