مشکلات دندانی در نوازندگان آلات موسیقی بادی

ثابت شده است که یادگیری موسیقی دارای مزایای ذهنی فراوانی از جمله شناخت، تمرکز و حل مشکل است. خبر خوبی است، نه؟ با این حال، خطرات خاصی در رابطه نواختن آلات موسیقی، به ویژه از لحاظ بهداشت دهان و دندان، وجود دارد. در ادامه به مشکلات دندانی در نوازندگان آلات موسیقی بادی می پردازیم.

مشکلات دندانی در نوازندگان آلات موسیقی بادی:

اولین و مهمترین مشکلات دندانی در نوازندگان آلات موسیقی بادی جمع شدن تف است. بنابراین آلات موسیقی شما پر از میکروب و باکتری می شود. اگر دستگاه خود را به خوبی تمیز کنید، این امر مشکلی جدی به شمار نمی رود. اما برای نوازندگان جوان که ممکن است با روش های ضدعفونی دستگاه به خوبی آشنا نباشند، تجمع باکتری می تواند به بیماری و عفونت دهان منجر شود.

تجمع میکروب همچنین می تواند زمینه رشد زخم های دهان یا تبخال دهان را ایجاد کند که عفونتی بسیار مسری و ناراحت کننده است. بدتر از همه، هنگامی که دچار سرماخوردگی می شوید، ویروس در بدن شما همواره به صورت خواب باقی می ماند. در نتیجه همواره ممکن است برگردد. آلودگی ابزار موسیقی شما می تواند در این زمینه مشکل ساز باشد.

آلات موسیقی بادی ممکن است به دندان و لب ها نیز آسیب وارد کنند. برای نواختن این آلات، نوازنده باید با دندان و لب ها به دهانه ابزار فشار وارد کند. بنابراین به عنوان یکی از دیگر مشکلات دندانی در نوازندگان آلات موسیقی بادی می توان به رشد نادرست دندان ها و حتی نامرتبی دندان اشاره کرد. در برخی آلات نوازنده دچار فاصله بین دندان های جلو می شود.

از آنجا که برای نواختن این آلات موقعیت دهان و دندان مهم است، دریافت برخی درمان های دندانپزشکی در این افراد باید با دقت انجام شود. برای مثال استفاده از ونیر یا روکش دندان می تواند به طور چشمگیری شکل دندان های جلو و فرم لب را تغییر دهد. این امر ممکن است بر نحوه نواختن آلات موسیقی تاثیر نامطلوب داشته باشد.

حفظ بهداشت دهان و دندان در نوازندگان:

بنابراین، نوازندگان آلات موسیقی چگونه می توانند بهداشت دهان و دندان خود را حفظ کنند. برای شروع روش تمیز کردن ابزار موسیقی خود را فرا بگیرید. در مورد بهترین روش انجام این کار تحقیق کنید و این کار را به صورت مرتب انجام دهید.

برای دریافت درمان های ترمیمی دندانپزشکی بهتر است دندانپزشک را در جریان شغل و علایق خود قرار دهید. بدین ترتیب هر دو می توانید با بررسی گزینه های موجود بهترین روش درمان را بدون آسیب به توانایی شما در نواختن موسیقی انتخاب کنید.

منبع:

cnedental

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *