پیشگیری از تاثیر مخرب داروی فشار خون بر دندان

اگر دچار فشار خون هستید و داروهایی برای کنترل آن مصرف می کنید، باید از روش های پیشگیری از تاثیر مخرب داروی فشار خون بر دندان آگاهی داشته باشید. فشار خون یک بیماری جدی است که مصرف مداوم و به موقع داروهای آن در سلامت بیمار اهمیت زیادی دارد. اما در عین حال، بیمار باید از عوارض آن در سایر اندام های بدن و به خصوص دهان و دندان آگاهی داشته باشد.

تاثیر داروی فشار خون بر لثه:

اگر دچار فشار خون هستید و پزشک برای کنترل آن دارو تجویز کرده است، باید آگاه باشید که این داروها بر سلامت لثه تاثیر مخرب دارند. شایع ترین اثر داروهای فشار خون بر سلامت دهان و دندان، افزایش احتمال تورم و رشد بیش از حد لثه ها است. رشد بیش از حد لثه و تورم آن موجب تجمع باکتری ها در خط لثه و آسیب به آن و سلامت دندان می شود. در عین حال بیمار مبتلا به فشار خون ممکن است دچار اشکال در جویدن و همچنین ناراحتی در کل دهان و دندان خود شود. به همین دلیل آگاهی از روش های پیشگیری از تاثیر مخرب داروی فشار خون بر دندان برای بیمار اهمیت زیادی دارد.

ابتلا به بیماری پریودنتال، بیماری لثه، خود می تواند زوال بافت لثه و پوسیدگی دندان را تشدید کند. در نتیجه دندان بافت حامی خود را به تدریج از دست می دهد. هر چند شروع بیماری در اثر مصرف داروهای فشار خون بوده است، اما بروز بیماری پریودنتال در مراحل بعدی پیشرفت تخریب لثه را تشدید می کند. در چنین شرایطی تمیز کردن دندان و لثه به طور موثر تقریبا غیر ممکن می شود. بنابراین اغلب بیماران مبتلا به فشار خون به مراقبت های حرفه ای دندانپزشکی، جلسات معاینه متعدد و در فواصل کمتر و جرم گیری حرفه ای نیاز خواهند داشت. به منظور پیشگیری از تاثیر مخرب داروی فشار خون بر دندان در فواصل منظم به دندانپزشک مراجعه کنید.

پیشگیری از تاثیر مخرب داروی فشار خون بر دندان:

استفاده از داروهای فشار خون می تواند موجب بروز شرایط پیچیده در دهان و دندان شود. اما با مراقبت های اولیه حرفه ای، این وضعیت می تواند مدیریت شود و سلامت دهان و دندان به خوبی حفظ گردد.

به طور کلی در صورت مصرف طولانی مدت هر گونه دارو باید فهرستی از داروهای مصرفی خود را در اختیار دندانپزشک قرار دهید. هر یک از این داروها می توانند تاثیر به خصوصی بر سلامت دهان و دندان شما داشته باشند. به همین دلیل آگاهی دندانپزشک از تمام داروهای مصرفی شما در ارائه یک درمان موثر اهمیت زیادی دارد. بیشترین تاثیر مشاهده شده در پی مصرف داروهای فشار خون تورم لثه و تجمع باکتری در دهان است.

منتظر بروز مشکل برای رفع و درمان آن نباشید. در برخی موارد این انتظار ممکن است به از دست رفتن دندان شما بیانجامد. چنانچه دچار حساسیت لثه و تورم آن هستید، هر چه سریع تر برای درمان مراجعه کنید. تورم لثه هر چند ممکن است با درد همراه نباشد، اما عوارض آن در طول عمر دندان بسیار جدی است.

دندانپزشکان کلینیک ما با تمام مسائل برخواسته از مصرف داروها آشنا هستند و می توانند به شما در پیشگیری از عوارض جانبی داروها برای دهان و دندان کمک کنند. برای دریافت مراقبت های بهداشتی با متخصصان کلینیک ما تماس بگیرید.

منبع:

rotemdentalcare

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *