ارتودنسی دیمون: روشی جدید در مرتب کردن دندان ها

ظاهر شما در طول روز می تواند تا حد زیادی در اعتماد به نفس شما تاثیر بگذارد و یک لبخند زیبا اولین چیزی است که بسیاری از مردم به آن توجه می کنند. با وجود دندان های کج، ناهنجاری فک و دیگر مشکلات دهان و دندان به سختی می توانید به موفقیتی دست پیدا کنید که به عنوان یک فرد از خود انتظار دارید. برای کودکان استفاده از ارتودنسی سنتی می تواند به اضطراب طبیعی شروع تحصیل بیافزاید. انتخاب یک روش ارتودنسی تصمیم دشواری است. یکی از این گزینه ها ارتودنسی دیمون است.

ارتودنسی دیمون چیست؟

در ارتودنسی دیمون از بریس های خود باز شونده استفاده می شود که همانند بریس های سنتی روی دندان قرار می گیرند. اما به جای براکت که باید دائما تنگ شوند، در ارتودنسی دیمون از مکانسیم کشویی استفاده می شود که سیم ها را به براکت ها متصل می کند تا در حین حرکت دندان ها آنها نیز تنظیم شوند. در نتیجه درمان راحت تر است، بیمار ظاهر بهتری دارد و نتایجی سریع تر در مدت زمانی کوتاه تر حاصل می شود.

در این روش از الاستیک های دور براکت استفاده نمی شود. در نتیجه بیمار فشار کمتری را حس خواهد کرد و درد کمتری در طول درمان خواهد داشت. بریس های خود بازشونده نیازی به این نوع الاستیک ها ندارند. در نتیجه بیمار نیازی به جلسات تنگ کردن بریس ارتودنسی نخواهد داشت.

ارتودنسی دیمون تنها یک روش انقلابی نیست، بلکه روشی کاملا جدید در درمان بیماران است. در برخی موارد در روش های سنتی به کشیدن دندان یا استفاده از گسترش دهنده کام نیاز است تا فضای مورد نیاز برای حرکت دندان ها به وجود آید. این روش ها اغلب ناراحت کننده هستند، زمان بیشتری طول می کشند و می توانند باعث تغییر رنگ دندان در انتهای درمان شوند. در روش های سنتی، به دلیل وجود الاستیک ها، اصطحکاک و فشار بیشتر است؛ در نتیجه درمان کندتر و با درد بیشتری همراه است. در بریس های دیمون به دلیل وجود مکانیسم کشویی، دندان ها آزادانه تر، سریع تر و راحت تر حرکت می کنند.

بریس های دیمون برای حرکت دادن تمام دندان ها با نیرویی کم به وجود آمده اند و به طور خاص برای بهبود ظاهر صورت بیمار به کار می روند.

به کار گیری این روش زیر نظر یک دندانپزشک متخصص می تواند باعث سرعت بخشی به درمان، کاهش جلسات معاینه، راحتی بیشتر برای بیمار و نتایج بهتر در بیمار شود.

منبع:

damonbraces

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *