استفاده از لیزر در بلیچینگ لثه: سوالات مرتبط

لثه های سالم و زیبا صورتی رنگ هستند. اما برخی از افراد دارای لثه های تیره ای هستند. هر چند یکی از علل تیرگی لثه وجود بیماری های لثه است، اما لزوما این طور نیست. رنگ لثه در برخی افراد به طور طبیعی تیره است و آنها از هیچ اختلال یا بیماری رنج نمی برند. در این افراد استفاده از لیزر در بلیچینگ لثه می تواند موثر باشد.

استفاده از لیزر در بلیچینگ لثه:

دوره بهبودی:

دوره بهبودی استفاده از لیزر در بلیچینگ لثه چیزی حدود ۲ هفته است. پس از درمان بیمار ممکن است کمی دچار سوزش و ناراحتی باشد. درمان هیچ عارضه جانبی دیگری ندارد. دوره بهبودی در بیماران دچار حساسیت لثه بیشتر طول می کشد. درد و ناراحتی در تمام بیماران با داروهای مسکن قابل کنترل است. پس از درمان بیمار می تواند روال طبیعی زندگی خود را پیش بگیرد و به راحتی بخورد و حرف بزند.

درمان تا چه زمانی تاثیر دارد؟

تاثیر استفاده از لیزر در بلیچینگ لثه تقریبا دائمی است. به طور متوسط تاثیر این روش چیزی بین ۲۰ سال و در برخی بیماران در تمام طول عمر است.

طول جلسه درمان چقدر است؟

بسته به رنگ طبیعی لثه و مقدار و عمق ناحیه، این روش بین ۲۰ تا ۴۵ دقیقه طول می کشد. در بیمارانی که دچار حساسیت و درد هستند، می توان از بی حسی موضعی استفاده کرد.

اگر پس از درمان باز هم لثه هایم تیره بود چه باید کرد؟

تیرگی لثه در برخی بیماران زیاد است. به همین دلیل ممکن است در یک جلسه رنگ لثه به میزان دلخواه روشن نشود. در صورتی که مایل به تکرار درمان باشید، در جلسه بعد صرفا بر نواحی دارای رنگدانه بیشتر تمرکز خواهد شد.

آیا می توانم سیگار بکشم؟

ما توصیه می کنیم که پس از استفاده از لیزر در بلیچینگ لثه سیگار را ترک کنید یا حداقل از مصرف آن بکاهید. فراموش نکنید که سیگار یکی از مهم ترین علل تغییر رنگ لثه هاست. به هر حال، پس از درمان تا ۷ روز باید مصرف سیگار را قطع کنید.

بلیچینگ لثه جز درمان های زیبایی طبقه بندی می شود. بنابراین صرفا روی لثه های سالم انجام می شود. پیش از مراجعه برای اجرای این روش، با مراجعه به پریودنتیست یا دندانپزشک از سلامت کامل لثه های خود اطمینان حاصل کنید. در صورتی که در این مورد به مشورت نیاز دارید، از متخصصان کلینیک ما کمک بگیرید.

منبع:

dreamsmiledental

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *