درمان دندان نیش بیرون زده: ارتودنسی نیش

درهم ریختگی دندان در اشکال مختلف دیده می شود و یکی از واضح ترین اشکال آن موقعیت ناصحیح دندان نیش است. نیش بیرون زده خیلی سریع توجهات را به خود جلب می کند و باعث کاهش اعتماد به نفس و سایر مسائل فردی می شود. خوشبختانه با استفاده از بریس و دیگر ابزارهای ارتودنسی می توان برای درمان دندان نیش بیرون زده اقدام کرد.

دندان نیش بیرون زده چیست؟

اصطلاح دندان های بیرون زده به دندان هایی اشاره دارد که در موقعیت صحیح در خط لبخند ظاهر نمی شوند. رمانی که این اتفاق برای دندان نیش بیوفتد، باعث می شود که دندان نیش بلاتر و بلندتر از سایر دندان ها قرار گیرند. ممکن است دندان نیش به جای اینکه در ردیف با سایر دندان ها قرار گرفته باشد، بالاتر و در خط لثه رشد کرده باشد. این امر علاوه بر مشکلات زیبایی، باعث بروز مسائل بهداشتی در بیمار نیز می شود.

علت بروز دندان نیش بیرون زده چیست؟

عوامل متعددی باعث بروز دندان نیش بیرون زده می شود. عموما، مهم ترین عامل موقعیت سایر دندان ها در دهان است. اگر برای دندان ها فضای کمی وجود داشته باشد، این کار باعث رشد دندان نیش در موقعیت ناصحیح می شود. ژنتیک و سابقه فامیلی نیز احتمال ابتلا به این مسئله را افزایش می دهد.

درمان دندان نیش بیرون زده: چرا ضرورت دارد؟

درمان دندان نیش بیرون زده به دلیل به وجود آوردن مسائل بهداشتی در دهان اهمیت دارد. جدا از این، ظاهر شما در اثر ابتلا به این مشکل به صورت منفی تحت تاثیر قرار می گیرد. این امر اعتماد به نفس شما را نیز کاهش می دهد. دندان نیش بیرون زده یکی از ناهنجاری ها یا مال اکلوژن های دندان است که باعث اشکال در جویدن و گاز زدن مواد غذایی، درد در حین خوردن مواد غذایی و دندان قروچه می شود.

با ردیف کردن دندان ها و بهبود ظاهر فک، می توانید از این مسائل بهداشتی و زیبایی پیشگیری کنید.

بریس و ابزارهای ارتودنسی:

رایج ترین راه درمان دندان نیش بیرون زده استفاده از بریس و سایر ابزارهای ارتودنسی است. قرارگیری بریس در موقعیت صحیح می تواند باعث اعمال فشار به دندان نیش و راندن آن به موقعیت درست شود. گسترش دهنده کام نیز می تواند برای ایجاد فضای بیشتر در فک استفاده شود تا دندان نیش در جای مناسب قرار گیرد.

به تدریج، فشار اعمال شده به دندان، آن را پایین تر می شود و بهداشت دهان و دندان و ظاهر بیمار بهبود می یابد.

طول درمان دندان نیش بیرون زده:

درمان دندان نیش بیرون زده می تواند از چند ماه تا یک سال طول بکشد. این زمان به شدت ناهنجاری بستگی دارد. سن بیمار نیز یکی از فاکتورهای تاثیر گذار بر درمان است. اصلاح این ناهنجاری ها در کودکان و نوجوانان راحت تر است.

در جلسه مشاوره، متخصصان کلینیک ما می توانند برآوردی از هزینه و طول دوره درمان در اختیار شما بگذارند.

کشیدن دندان نیش بیرون زده: آیا لازم است

گاهی مشکل درهم ریختگی یا شلوغی دندان ها به قدری چالش برانگیز است که ارتودنسی به تنهایی نمی تواند مشکل را درمان کند. بنابراین ممکن است لازم باشد که دندان کشیده شود. این روش با درمان های ارتودنسی همراه می شود تا وضعیت ردیف بودن دندان ها اصلاح شود. اما باز هم تاکید می کنیم که این روش در همه افراد انجام نمی شود و ضروری نیست.

منبع:

hodgesortho

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *