اوزون درمانی در دندانپزشکی: پیشرفت های جدید

اوزون درمانی در دندانپزشکی یکی از تکنیک هایی است که برای کشتن باکتری ها و مزایای دیگر استفاده می شود. این روش امن است و کاملا بدون درد و موثر انجام می گیرد. این روش زمان مورد نیاز برای درمان در مطب دندانپزشکی را به شدت کاهش می دهد زیرا به میزان پر کردن و دریل کردن کمتری برای دندان نیاز است. از سوی دیگر دوره بهبودی را در بیمار تسریع می کند و حساسیت دندان ها را تا حد زیادی کاهش می دهد.

حوزه های اوزون درمانی در دندانپزشکی:

از اوزون درمانی در دندانپزشکی استفاده های زیادی می شود که عبارتند از:

  • دندانپزشکی ترمیمی
  • دندانپزشکی زیبایی
  • دندانپزشکی پیشگیرانه
  • درمان برای پریودنتیت (بیماری لثه)

کشتن باکتری های دهانی:

کنترل عفونت در دهان می تواند دشوار باشد. از آنجا که دهان دائما در حال تولید بزاق است، داروهای دندانپزشکی فرصت کشتن باکتری ها را به طور کامل پیدا نمی کنند. جاهایی نیز در دهان و زیر خط لثه وجود دارد که دسترسی به آن و قرار دادن داروهای موضعی روی آن دشوار است. در اینجا اوزون تراپی می تواند بسیار مفید باشد. اوزون به طور طبیعی باکتری ها را می کشد و تاثیر بسیار بهتری در درمان بیماری های لثه دارد.

بیماری لثه بیماری بسیار خطرناکی است که می تواند باعث بیماری های قلبی، برخی سرطان ها و سکته شود. این بیماری در افراد مبتلا به دیابت، در حال طی دوران بارداری و کودکان خطرناک تر است.

بهبود مقاومت دندان:

یکی از کاربردهای اوزون درمانی در دندانپزشکی تقویت کردن دندان و بازگرداندن کلسیم به آن است. به عبارت دیگر پس از اوزون درمانی دندان مستحکم تر می شود.

رفع حساسیت دندان:

اوزون درمانی حساسیت دندان را کاهش می دهد. برخی افراد به دماهای شدید حساس هستند که این روش می تواند برای آنها مفید باشد.

دستکاری پوسیدگی دندان بدون پر کردن:

از آنجایی که اوزون می تواند عفونت را از بین ببرد، بنابراین می تواند پوسیدگی های خفیف را بدون نیاز به پر کردن دندان در مراحل اولیه متوقف کند. از این روش حتی برای عصب کشی و تمیز کردن کانال ها بدون نیاز به تخریب بیش از حد دندان نیز می توان استفاده کرد. بهترین کاربرد این روش در دندانپزشکی اطفال است که در آن پوسیدگی های جزئی بدون دستکاری دندان برطرف می شود.

بهبودی سریع تر:

اوزون تراپی به بهبودی سریع تر دهان کمک می کند. این روش کارکرد سیستم ایمنی را تقویت می کند و یکی از روش های غیر تهاجمی است که در ترکیب با سایر روش ها اثربخشی بالایی دارد.

منبع:

agourahillsida

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] موجب تولید دندان های جایگزین شود. اکتشافات ژنتیکی در پیشرفت های دندانپزشکی سهم زیادی […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *