خوابیدن با دندان مصنوعی: معایب

پروتز دندان یا دندان مصنوعی می تواند اعتماد به نفس شما را به قدری افزایش دهد که حتی بخواهید شب ها نیز آن را در دهان نگاه دارید. البته این کار اصلا توصیه نمی شود. در ادامه دلایل ممنوعیت خوابیدن با دندان مصنوعی و استفاده ۲۴ ساعته از آن را ذکر می کنیم.

مضرات خوابیدن با دندان مصنوعی:

به لثه های خود استراحت بدهید:

درست است که باید بالاخره با دندان مصنوعی خود عادت کنید، اما باید به لثه های خود نیز استراحتی بدهید. برای هفته های اول، باید به جز مواقع خواب و تمیز کردن دهان پس از غذا خوردن، از دندان مصنوعی خود در تمام ساعات استفاده کنید.

شاید با دندان مصنوعی خود احساس راحتی می کنید، اما هیچ زمانی برای استراحت دادن به دهان بهتر از زمان خواب نیست.

خوابیدن با دندان مصنوعی می تواند باعث تجمع باکتری در دهان و در نهایت بوی بد دهان و در حالت های بدتر عفونت شود.

برای حفظ زیبایی و تازگی دندان مصنوعی خود باید به صورت روزانه آن را تمیز کنید. بدین ترتیب می توانید باکتری و پلاک را از آن بزدایید و در موقعیت های اجتماعی اعتماد به نفس بهتری داشته باشید. قرار دادن دندان مصنوعی در محلول تمیز کننده مخصوص باعث از بین رفتن بقایا از جاهایی می شود که با برس مسواک تمیز نشده اند. با دنبال کردن دستورالعمل ذکر شده روی بسته بندی محلول تمیز کننده دندان مصنوعی، می توانید پروتز خود را تا مدت ها تمیز، درخشان و نو نگه دارید.

آب مورد استفاده برای تمیز کردن دندان مصنوعی باید گرم اما نه داغ باشد. داغ بودن آب می تواند باعث آسیب به سطح پروتز و تغییر شکل آن شود. سطح آب نیز باید بالاتر از پروتز قرار گیرد.

پس از تمیز کردن پروتز، باید پیش از قرار دادن آن در دهان، آن را زیر آب روان بگیرید.

تمیز کردن دقیق پروتز و بیرون آوردن آن از دهان پیش از خواب شبانه، باعث کاهش سطح باکتری های دهان می شود. خوابیدن با دندان مصنوعی یکی از علل اصلی بروز آفت و زخم های دهان است.

باکتری های پنهان شده در زوایای پروتز با حمله به زخم های دهان می توانند باعث بروز عفونت های حد لثه و گسترش عفونت به بدن شوند.

بزاق دهان یک ضدعفونی کننده طبیعی است. بیرون آوردن دندان مصنوعی از دهان پیش از خواب، باعث می شود که بزاق لایه ای محافظ بر روی لثه ایجاد کند و از آن در برابر باکتری های مضر محافظت کند.

منبع:

mydenturecare

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] افزایش می دهد. با در نظر گرفتن همه این عوامل استفاده از دندان مصنوعی بهتر از هیچ […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *