جراحی حفره ای لثه: درمان بیماری لثه

لثه ممکن است در اثر بیماری پریودنتال، دندان قروچه یا مسواک زدن با شدت زیاد تحلیل برود. ژنتیک، هورمون ها و مصرف دخانیات نیز باعث افزایش حساسیت لثه و آسیب پذیری آن می شود. در برخی موارد برای درمان بیماری لثه باید از جراحی استفاده شود. یکی از این روش ها، جراحی حفره ای لثه است.

بیماری لثه:

اکثر بیمارانی که دچار بیماری لثه هستند از آن باخبر نیستند زیرا این بیماری به تدریج رخ می دهد. در ابتدا بیمار متوجه مقداری حساسیت لثه یا ظاهر طولانی تر تاج دندان می شود. تحلیل لثه می تواند باعث شود که پاکت هایی بین دندان و خط لثه ایجاد شود و باکتری و تارتار بین دندان تجمع یابد. این امر می تواند بیماری پریودنتال را تشدید کند و باعث تخریب بافت و استخوان و در نهایت از بین رفتن دندان شود.

بهترین راه برای پیشگیری از بیماری لثه این است که هر روز به روش صحیح مسواک بزنید و نخ دندان بکشید و معاینات دندانپزشکی خود را جدی بگیرید.

روش جراحی حفره ای لثه:

روش جراحی حفره ای لثه برای بیمارانی استفاده می شود که صرفا دچار تحلیل لثه هستند. این روش برای بیمارانی که دچار تحلیل لثه پیشرفته یا بیماری های پیشرفته پریودنتال هستند توصیه نمی شود. زمانی که پیشرفت بیماری ثابت می شود، می توان از این روش استفاده کرد.

آیا این روش برای من قابل استفاده است؟

بسیاری از بیمارانی که از بیماری پریودنتال و تحلیل لثه رنج می برند، مایل هستند که خط لثه خود را ترمیم کنند و از ریشه دندان های خود محافظت کنند. اما به دلیل آنکه تصور می کنند درمان می تواند دردناک باشد و مستلزم روش های پیوند بافت لثه باشد، از مراجعه برای درمان خودداری می کنند.

جراحی حفره ای لثه از روش های کمتر تهاجمی برای درمان موثر تحلیل لثه است. این روش درمانی به اسکالپل و بخیه نیازی ندارد و از بافت سالم باقی مانده در محل جراحی استفاده می کند. این بافت با استفاده از ابزارهای وارد شده از طریق یک شکاف کوچک در لثه جا به جا می شود. این روش عملا بدون درد است و به کمترین دوره برای بهبودی نیاز دارد. بنابراین در همان روز جراحی می توانید به فعالیت های روتین خود بازگردید.

ریسک:

تمام روش های جراحی دارای ریسک خونریزی، ناراحتی و عفونت هستند. این روش در بین سایر تکنیک های جراحی دارای حداقل ریسک و عوارض است.

در صورتی که دچار بیماری های لثه هستید، برای دریافت مشاوره با متخصصان ما تماس بگیرید.

منبع:

tischlerdental

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] دیگری که برای جوان سازی خط لثه استفاده می شود، تکنیک جراحی حفره ای یا پین هول است که برای معکوس کردن تحلیل لثه به کار می […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *