تفاوت سفید کردن دندان با بلیچینگ

روش های سفید کردن دندان هر روز در حال افزایش است و افراد بیشتری برای استفاده از این روش راغب می شوند. با سفید کردن دندان ها نه تنها اثر گذشت سال ها را از ظاهر و صورت خود دور می کنید، بلکه در نگاه اول سالم تر و قوی تر به نظر خواهید رسید. به لطف پیشرفت های دندانپزشکی زیبایی، تقویت اعتماد به نفس هرگز به این راحتی نبوده است. اما تفاوت سفید کردن دندان با بلیچینگ چیست؟

تفاوت سفید کردن دندان با بلیچینگ:

طبق نظر FDA، مهمترین تفاوت سفید کردن دندان با بلیچینگ در درجه روشن شدن دندان دیده می شود. عبارت بلیچینگ تنها بر روی محصولاتی قابل ثبت است که می توانند دندان را فراتر از رنگ طبیعی خود سفید کنند. این امر به محصولاتی اعمال می شود که حاوی ماده فعالی به نام پراکسید هیدروژن یا پراکسید کربامید هستند. از سوی دیگر، اصطلاح “سفید کردن دندان” برای توصیف روند بازسازی دندان ها به رنگ طبیعی آنها با حذف لکه ها و بقایای مواد رنگی از سطح دندان به کار می رود. محصولات سفیدکننده دندان شامل محصولات تمیز کننده مانند دهانشویه ها و خمیر دندان می شوند. از آنجا که واژه سفید کردن خوشایندتر است، بیشتر محصولات بلیچینگ دندان با نام سفیدکننده دندان به فروش می رسند.

طرز کار بلیچینگ دندان:

برای درک تفاوت سفید کردن دندان با بلیچینگ بهتر است با طرز کار بلیچینگ دندان آشنا شوید. بلیچینگ حاوی ماده فعالی به نام پراکسید هیدروژن یا پراکسید کربامید است. سفید کردن پراکسیدها را فعال می کند تا مولکول های اکسیژن را آزاد کنند تا به ساختار مینای دندان وارد شده و پیگمنت های رنگ را بشکنند. این آزاد سازی اکسیژن می تواند به سرعت یا در طول زمان انجام شود. درمان های خانگی آزادسازی اکسیژن را را در طی چند ساعت انجام می دهند. در حالی که سیستم هایی مانند زوم این کار را ظرف چند دقیقه انجام می دهند.

عوارض:

مهم ترین عوارض بلیچینگ دندان حساسیت موقت آن به دمای سرد است. این امر به دلیل باز بودن منافذ طبیعی مینای دندان در طول درمان است. این منافذ با گذشت زمان دوباره مینرالیزه می شوند. برخی خمیردندان های خاص می توانند با تسریع روند مینرالیزه به کاهش حساسیت کمک کنند.

روش های زیادی برای برطرف کردن لکه و رنگ از روی دندان در بازار وجود دارد. برخی از این روش ها در خانه و برخی در مطب دندانپزشکی انجام می گیرند. مهمترین چیز در کسب نتیجه رعایت دستورالعمل های نوشته شده بر روی بسته بندی یا توصیه های دندانپزشک است. پیش از انتخاب هر یک از روش های سفید کردن دندان بهتر است با دندانپزشک خود مشورت کنید.

منبع:

thirdstreetdental

3 پاسخ

تعقیب

  1. […] که دندان دچار تغییر رنگ شده است، استفاده از روش های بلیچینگ دندان توصیه می […]

  2. […] آنچه هست، نشان دهد. استفاده از روش های خانگی یا روش های بلیچینگ دندان در مطب دندانپزشک می توانند مشکل شما را به راحتی […]

  3. […] عوارض جانبی سفید کردن دندان با پراکسید کربامید تفاوت سفید کردن دندان با بلیچینگ […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *