دندان مصنوعی در جوانی: حادثه ای ناگوار

از دست رفتن دندان در هر سنی رخ می دهد، اما این بدین معنی نیست که باید بدون لبخندی زیبا زندگی کنید. اگر فکر می کنید که برای از دست دادن دندان بسیار جوان هستید، نیاز به استفاده از دندان مصنوعی در جوانی می تواند بسیار استرس زا باشد. خبر خوب این است که با رعایت بهداشت دهان و دندان و یک رژیم غذایی مناسب می توانید از سلامت دندان های خود مطمئن باشید.

دندان مصنوعی در جوانی:

احتمالا عده زیادی در اطراف شما هستند که از وجود دندان مصنوعی در دهان آنها بی خبر هستید. طبق تحقیقات، ۶۹ درصد از جوانان بین ۳۵ تا ۴۴ سال یک یا چند دندان دائمی خود را از دست داده اند و ۲۶ درصد از افراد بالای ۷۴ سال تمام دندان های خود را از دست داده اند. نیاز به استفاده از دندان مصنوعی در جوانی ممکن است به دلیل بیماری لثه یا پوسیدگی دندان باشد. برخی از افراد نیز ممکن است از ناهنجاری های دندانی مانند دیسپلازی اکتودرمال رنج ببرند. دلیل دیگر برای نیاز به استفاده از دندان مصنوعی در جوانی می تواند به دلیل رفلاکس معده باشد که به مینای دندان و استحکام آن آسیب می زند.

علت مشکل هر چه که باشد، استفاده از دندان مصنوعی در جوانی می تواند راه حلی ارزان و بدون درد برای رفع مشکل باشد.

تناسب دندان مصنوعی:

جوانان نسبت به ظاهر و لبخند خود بسیار حساس هستند. خوشبختانه دندانپزشکان گزینه های زیادی در اختیار دارند که می تواند به طور موقت جای خالی دندان ها را پر کند. بهبودی لثه پس از کشیدن دندان می تواند چند ماه طول بکشد. بسیاری از جوانان از خالی ماندن دهان در این مدت حساس هستند. دندانپزشک می تواند به بیمار استفاده از دندان مصنوعی موقت را توصیه کند. این نوع پروتز بلافاصله پس از کشیدن دندان قابل استفاده است. پس از بهبودی لثه، یبمار می تواند از پروتز دائمی استفاده کند.

دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت دیگر گزینه ای است که برای ایجاد ثبات بیشتر پروتز در دهان استفاده می شود. دندان مصنوعی فک پایین لغزنده است و ممکن است از دهان بیرون بیاید. در نتیجه موجب خجالت بیمار می شود. اما دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت با اتصال به ایمپلنت در دهان ثابت می شود و تنها در صورت تمایل بیمار با باز شدن اتصالات از دهان بیرون می آید.

زندگی با دندان مصنوعی می تواند در روزهای اول برای بیمار چالش برانگیز باشد. اما پس از مدتی با یادگیری حرف زدن، غذا خوردن و نگهداری آن در دهان، همه چیز به حالت عادی باز می گردد. اگر تعدادی از دندان های خود را از دست داده اید، برای دریافت مشاوره و بررسی گزینه های ممکن با متخصصان کلینیک ما تماس بگیرید.

منبع:

colgate

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *