مراقبت از باندینگ دندان: دندانپزشکی زیبایی

باندینگ دندان یکی از روش های سریع برای رفع نقص دندان است. برخی اشکالات دندان از تغییر رنگ، اصلاح اندازه، شکستگی و لب پریدگی دندان با این روش قابل اصلاح است. این روش نسبت به سایر روش های سفید کردن دندان، بلیچینگ، ونیر و لومینیرز از هزینه کمتری برخوردار است، اما مراقبت از باندینگ دندان در افزایش طول عمر آن اهمیت زیادی دارد.

هر چند این روش با هزینه کمتری نسبت به سایر روش های درمانی همراه است، اما در صورت عدم مراقبت از باندینگ دندان بیمار باید روش را تکرار کند که خود در طولانی مدت می تواند به افزایش هزینه های وی منجر شود. به طور معمول عمر باندینگ دندان حدود ۱۰ سال یا کمی کمتر است. اما برخی اشتباهات می توانند موجب شکستن یا تغییر رنگ باندینگ دندان شوند. در نتیجه بیمار باید به دفعات برای ترمیم باندینگ مراجعه کند. رعایت نکات زیر در افزایش طول عمر درمان نقش زیادی دارد.

مراقبت از باندینگ دندان:

مراقبت از باندینگ دندان به روش دندان های طبیعی اهمیت زیادی دارد. صرف اینکه روی دندان های شما با رزین پوشش داده شده است، مجوزی برای فراموش کردن مسواک کردن و نخ دندان کشیدن آن نیست. مواد باندینگ دندان به راحتی رنگ پذیر هستند. بنابراین برای پیشگیری از نیاز به ترمیم دندان، باید از مواد غذایی رنگدانه دار مانند قهوه، ابنبات های رنگی و برخی میوه های قرمز خودداری شود. برای رفع لکه های سطحی از روی دندان، بیمار می تواند از خمیر دندان های سفید کننده استفاده کند که لکه ها را از روی دندان برمی دارد و از شکل گیری لکه های جدید روی دندان پیشگیری می کند. نخ دندان کشیدن به صورت مرتب، مراجعه برای انجام معاینات منظم دندانپزشکی و جرم گیری دندان ها نیز از دیگر اصول مراقبت از باندینگ دندان است.

از آنجا که مواد باندینگ به راحتی قابل شکستن و ترک خوردن هستند، بیمار باید از انجام عاداتی که می توانند به دندان آسیب وارد کنند خودداری کند. عاداتی مانند جویدن ناخن، مداد، باز کردن در بطری با دندان و استفاده از دندان به عنوان ابزار می توانند به راحتی موجب شکستن مواد باندینگ و حتی خود دندان شوند. اگر در ورزش های رزمی شرکت می کنید، برای محافظت از دندان ها از گارد دهان استفاده کنید.

باندینگ دندان روشی نسبتا ارزان، طولانی مدت و به صرفه برای تغییر ظاهر بیمار و بهبود لبخند وی است. با مراقبت صحیح، لبخند زیبای شما سال ها دوام خواهد داشت.

منبع:

colgate

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] مزایای اینویزیلاین در مقایسه با معایب آن مراقبت از باندینگ دندان: دندانپزشکی زیبایی […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *