درد دندان روکش شده: علل و درمان

دردهای کمی مانند درد دندان ناتوان کننده هستند. زمانی فرد دچار درد دندان روکش شده می شود، اوضاع کمی عجیب تر است. اما درد روکش دندان واقعا وجود دارد. اگر در اطراف روکش دندان احساس ناراحتی دارید، بهتر است برای بررسی علت به دندانپزشک مراجعه کنید.

علل درد دندان روکش شده:

روکش دندان به علل مختلفی باعث درد می شود. اگر روکش بدون انجام عصب کشی روی دندان قرار گرفته باشد، اعمال فشار روی دندان می تواند باعث تحریک اعصاب شود. گاهی نیز دندان بلندتر از سایر دندان ها است و جویدن مواد غذایی یا دندان قروچه در طول خواب می تواند موجب درد و التهاب اعصاب دندان شود. عامل دیگر درد دندان روکش شده می تواند وجود پر شدگی قبلی باشد که در آن وجود یک سوراخ باعث ورود باکتری ها و عفونی شدن ریشه دندان شده است.

درمان های خانگی:

اولین گام در تعیین علت درد دندان روکش شده این است که وجود دندان قروچه در فرد ثابت شود. اگر صبح ها پس از بیدار شدن علائمی مانند عضلات دردناک فک، درد مزمن، تورم در قسمت پایین صورت یا فک و البته صدای دندان قروچه در شب هستید، احتمال می رود که دچار این عارضه باشید.

در این صورت با استفاده از یک نایت گارد و مصرف برخی داروها برای کاهش اضطراب و استرس پیش از خواب می توانید مشکل را حل کنید. پیش از خواب می توانید از یک حوله مرطوب و گرم برای آرام سازی عضلات فک خود استفاده کنید.

مراجعه به دندانپزشک:

در صورتی که درد دندان روکش شده ادامه یافت، بهتر است هر چه سریع تر برای تشخیص و درمان به دندانپزشک مراجعه کنید. با دندانپزشک قراری تعیین کنید و علائم را برای وی توضیح دهید.

درمان:

پس از معاینه، دندانپزشک از شما می خواهد که روی برگه خاصی گاز بزنید تا وجود دندان بلند در دهان را بررسی کند. در صورتی که روکش دندان بلند باشد، برای اصلاح آن اقدام خواهد شد.

در صورتی که دندانپزشک متوجه پوسیدگی و عفونت زیر روکش دندان شود، ممکن است لازم باشد برای شما عصب کشی انجام شود که در این صورت روکش باید برداشته شود. در برخی موارد نیز دندانپزشک می تواند بدون برداشتن روکش، روی آن سوراخی ایجاد کند و از این طریق برای درمان دندان اقدام کند. این روش پیچیده است اما اغلب به کاهش هزینه ها کمک می کند، زیرا در اغلب موارد پس از برداشتن روکش دیگر نمی توان از آن استفاده کرد.

زمانی که دچار درد دندان روکش شده می شوید، لازم است که علت آن هر چه سریع تر مشخص شود. این نوع درد به ندرت خود به خود از بین می رود و به توجه و رسیدگی پزشکی نیاز دارد.

منبع:

colgate

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *