روش های عجیب سفید کردن دندان ها:

اگر عادت به خواندن مجله های تبلیغاتی داشته باشید یا به عکس های بازیگران علاقه داشته باشید، حتما متوجه شده اید که دندان های این افراد به طرز عجیبی می درخشد. امروزه از گوشه و کنار، مطالب زیادی درباره روش های عجیب سفید کردن دندان ها شنیده می شود. اما واقعا این روش ها موثر هستند؟ یا برای سفید کردن دندان ها حتما باید به دندانپزشک مراجعه کرد؟

روش های عجیب سفید کردن دندان ها:

سفید کردن دندان ها با توت فرنگی:

جستجوی سریعی در اینترنت داشته باشید تا با مطالب زیادی درباره سفید کردن دندان ها با مخلوطی از توت فرنگی و جوش شیرین روبه رو شوید. در بین روش های عجیب سفید کردن دندان ها به نظر می رسد این روش ساده و خوشمزه باشد. اما حقیقت این است که این روش تاثیر زیادی در سفید کردن دندان ها ندارد.

در تحقیقی بر روی این روش، مخلوطی از توت فرنگی و جوش شیرین بر روی ۲۰ دندان طبیعی کشیده شده از دهان بیماران، سه بار در روز به مدت ۱۰ روز مالیده شد. این مخلوط پیش از مسواک شدن، پنج دقیقه روی دندان باقی ماند. نتایج تحقیق نشان می دهد که این مخلوط به حذف پلاک و بقایای سطحی از روی دندان کمک می کند، ما تاثیری در سفیدتر شدن دندان ندارد.

سفید کردن دندان ها با ذغال:

یکی از دیگر روش های عجیب سفید کردن دندان ها که امروزه بسیار از آن صحبت می شود، سفید کردن دندان با ذغال است. ادعا می شود که مسواک زدن دندان با پودر ذغال فعال شده لکه ها و باکتری ها را از روی دندان جذب می کند و دندان ها سفیدتر می شوند. اما به دلایل متعدد توصیه می شود که از این روش پرهیز شود. مشخص نبودن میزان سایندگی ذغال و میزان آسیب وارده به مینای دندان در این روش، از دلایل این ممنوعیت است.

برای اثبات ایمنی و تاثیر ذغال برای سفید شدن دندان ها به تحقیقات بیشتری نیاز است. به همین دلیل بهتر است تا آن زمان، ذغال های خود را برای باربیکیو نگه دارید.

روغن کشی دندان ها:

یکی از دیگر روش های عجیب سفید کردن دندان ها، روغن کشی دندان است. در این روش یک قاشق غذا خوری روغن نارگیل به مدت ۲۰ دقیقه در دهان قرقره می شود. این روش به دوران باستان هند باز می گردد. ادعا می شود که این روش بهداشت دهان و دندان را ارتقا می دهد و از بروز پوسیدگی دندان پیشگیری می کند و دندان ها را سفیدتر می کند.

با وجودی که روغن کشی دندان ها آسیبی به دندان وارد نمی کند، اما به نظر نمی رسد که جایگزین مناسبی برای مسواک باشد. در عین حال، نتایج چشمگیری نیز در تغییر رنگ دندان ندارد.

مردم همیشه به دنبال روش های سریع و ارزان بوده اند. اما وقتی صحبت از دندان به میان می آید، بهتر است تنها از روش های ثابت شده استفاده کنید. هر روز دندان های خود را مسواک بزنید و برای سفید شدن دندان ها به دندانپزشک مراجعه کنید. روش های انجام گرفته در مطب، نتایج چشم گیرتری دارند و دوام آنها نیز بیشتر از روش های عجیب سفید کردن دندان ها است.

منبع:

colgate

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *