درمان های خانگی برای کمک به تسکین دندان درد نوزاد

بسیاری از والدین با استفاده از ژل های تسکین درد دندان برای نوزاد خود موافق نیستند، به خصوص که صحبت های زیادی از عوارض نادر اما بسیار جدی این محصولات شنیده می شود. قرن ها پیش از اختراع چنین محصولاتی، والدین از درمان های خانگی برای کمک به تسکین دندان درد نوزاد خود استفاده می کردند.

برای والدینی که به دادن دارو به نوزاد خود علاقه ای ندارند، راه های زیادی برای تسکین دندان درد نوزاد وجود دارد. روش های زیر می توانند به اندازه داروهای شیمیایی موثر باشند. شما هم اگر روش های دیگری را می شناسید که از قلم افتاده اند، با ما در میان بگذارید.

درمان های خانگی برای کمک به تسکین دندان درد نوزاد:

حلقه های دندانی فریز شده:

چیزهای سرد مانند حلقه های دندانی می توانند درد نوزاد را در اثر رشد دندان شیری کاهش دهند.

موز و هویج فریز شده:

موز و هویج یخ زده دسرهای شیرینی هستند که می توانند به عنوان درمان های خانگی برای کمک به تسکین دندان درد نوزاد به کار روند. سردی میوه، لثه های دردناک نوزاد را تسکین می دهد. مراقب باشید که میوه بسیار یخ زده نباشد تا لثه های نوزاد آسیب نبینند. هر بار که چیزی برای خوردن به کودک خود می دهید، مراقب او باشید تا دچار خفه گی نشود.

قاشق فلزی سرد:

می توانید یک قاشق فلزی را در فریزر یا یک لیوان آب یخ قرار دهید. این کار به تسکین التهاب لثه کمک می کند.

حوله خیس سرد:

برخی از نوزادان از جویدن حوله خیس و سرد لذت می برند.

میوه های خشک:

برخی از والدین روی تاثیر استفاده از سیب خشک شده برای تسکین درد لثه نوزاد اصرار دارند. هر میوه ای که نوزاد بتواند بجود می تواند درد او را تخفیف دهد. فراموش نکنید که مصرف این دسته اقلام را به علت بروز پوسیدگی دندان در اثر محتوای قند بالا محدود کنید.

ماساژ لثه نوزاد با انگشت:

ماساژ لثه های نوزاد می تواند به او احساس آرامش دهد. البته در این بین ممکن است چند باری انگشت شما را گاز بگیرد. اما نگران نباشید، به هر حال او هنوز دندان ندارد.

مراقب روش های توصیه شده در اینترنت باشید:

اینترنت جای جالبی است. برای هر چیزی راه حلی دارد. برخی از روش های توصیه شده می توانند برای سلامت نوزاد شما خطرناک باشند. همیشه پیش از امتحان یک روش روی نوزاد خود، با پزشک اطفال مشورت کنید. برای مثال برخی استفاده از روغن میخک را برای نوزاد توصیه می کنند که این کار برای سلامت وی خطر جدی به همراه دارد. برخی از این روش ها نه تنها، کمکی به تسکین درد نوزاد نمی کنند، بلکه او را در معرض خطر جدی قرار می دهند.

منبع:

oralanswers

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *