تغییر رنگ لومینیرز: عدم انطباق رنگ روکش با دندان

سوال: مدتی پیش دندان های خود را لومینیرز کردم. شنیده بودم که در این روش نیازی به تراشیدن سطح دندان وجود ندارد و از این نظر خوشحال بودم. پس از اتصال لومینیرز به دندان ها، از زیبایی آنها رضایت داشتم، اما حس کردم دو رنگ دو روکش کمی با بقیه متفاوت است. دندانپزشک پس از بررسی روکش، به من گفت که این امر به دلیل سایه و نور مطب است و روکش ها با هم فرقی ندارند. با این حال، هنوز هم به نظر من رنگ دو تا از لومینیرزها با بقیه کمی فرق دارد. علت احتمالی تغییر رنگ لومینیرز چه می تواند باشد؟

پاسخ:

لومینیرز نوعی ونیر پرسلین است که به صورت سفارشی برای هر فرد ساخته می شود. رنگ لومینیرز ها باید یکسان باشد و باید با رنگ طبیعی سایر دندان ها منطبق باشند.

تغییر رنگ لومینیرز: دلایل احتمالی:

گاهی تغییر رنگ لومینیرز به دلیل تغییر رنگ دندان طبیعی زیرین است که این تغییر رنگ خود را از زیر ونیرهای بسیار نازک لومینیرز نشان خواهد داد.

در برخی موارد، علت تغییر رنگ لومینیرز می تواند به مواد اتصال دهنده زیر آن مربوط باشد. این مواد می توانند باعث تیره تر دیده شدن ونیر شوند.

اتصال ناصحیح لومینیرز به دندان از دیگر دلایل تغییر رنگ لومینیرز است که باعث می شود غذا و نوشیدنی به زیر آن نفوذ کند و پس از مدتی باعث تیره تر دیده شدن آن گردد.

در صورتی که از رنگ دو تا از لومینیرزهای خود رضایت ندارید، بهتر است با دندانپزشک خود صحبت کنید. شاید دندانپزشک شما موافقت کند که بدون اخذ هزینه درمانی این دو روکش را برای شما جایگزین کند. از آنجا که این نوع ونیر دندان بسیار نازک است، برداشتن آن از روی دندان بدون شکستن آن ممکن نیست. بنابراین شاید از شما خواسته شود که تا زمان شل شدن خود به خود لومینیرز و افتادن آن از روی دندان صبر کنید. در این حالت، اگر ونیرها در شرایط خوبی باشند، می توان آنها را تمیز کرد و دوباره با استفاده از مواد اتصال دهنده به دندان متصل کرد.

بنابراین اگر از رنگ فعلی دندان های خود رضایت ندارید، به دندانپزشک مربوطه مراجعه کنید و برای اصلاح رنگ دندان از وی مشورت بخواهید. در صورتی که همکاری مورد نظر با شما انجام نشد، بهتر است به متخصص دندانپزشکی زیبایی دیگری مراجعه کنید. متاسفانه، اگر مجبور به مراجعه به دندانپزشک دیگری بشوید، باید هزینه دو لومینیرز جدید را پرداخت کنید.

منبع:

atlantacenterforcosmeticdentistry

 

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] استفاده از روکش، به ۲۰۰ سال پس از میلاد مسیح باز می گردد تا شکل و عملکرد […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *