امکان دریافت ایمپلنت در صورت ابتلا به بیماری خود ایمنی:

سوال: با سلام، مایل هستم در مورد امکان دریافت ایمپلنت در صورت ابتلا به بیماری خود ایمنی اطلاعات بیشتری کسب کنم. از دو سال قبل برای دریافت ایمپلنت اقدام به برنامه ریزی کرده ام، اما به تازگی دریافته ام که بیماری سندرم شوگرن مبتلا هستم. سال هاست که دچار علائم این بیماری هستم، اما هرگز به دنبال یافتن علت آن نبودم. تا اینکه در یکی از معاینات دوره ای به دلیل شکایت از خشکی چشم و دهان، برای انجام آزمایشات تخصصی تر ارجاع داده شدم و این بیماری در من تشخیص داده شد. در حال حاضر ۴ دندان پیشین خود را از دست داده ام و با وجودی که سایر گزینه های ارزان تری برای جایگزین کردن دندان وجود دارد، اما صرفا گزینه ایمپلنت را در ذهن دارم. این امر برایم به قدری اهمیت دارد که می دانم از شنیدن عدم امکان دریافت ایمپلنت بیشتر از خبر ابتلا به بیماری شوگرن ناراحت می شوم. می دانم که پاسخ بدن من غیر قابل پیش بینی است و این بیماری همه چیز را دشوارتر می کند. آیا امکان دریافت ایمپلنت در صورت ابتلا به بیماری خود ایمنی وجود دارد؟

پاسخ:

پس از آنکه هر کسی برای دریافت ایمپلنت دندان ارجاع داده شود، انواع معاینات پزشکی، دندانی و سابقه فامیلی از وی گرفته می شود. بررسی شرایط پیشین و عوارض پزشکی بیمار می تواند امکان دریافت ایمپلنت را در بیمار مشخص کند.

به طور کلی، ابتلا به بیماری خود ایمنی مانعی بر سر راه دریافت ایمپلنت دندان نیست. اما تعیین امکان انجام درمان به شرایطی فردی شما بستگی دارد. تمامی این مراحل در همه بیماران، فارغ از شرایط پزشکی آنان انجام می شود.

امکان دریافت ایمپلنت در صورت ابتلا به بیماری خود ایمنی:

زمانی که سیستم ایمنی بیمار به بافت ها حمله می کند و آنها را از بین می برد، بیمار دچار التهاب و درد خواهد شد. در نتیجه:

  • التهاب می تواند با روند بهبودی پس از جراحی ایمپلنت تداخل ایجاد کند.
  • لثه ها باید بهبود یابند و استخوان فک باید با ایمپلنت جوش بخورد.
  • بیماران زیادی بوده اند که با وجود ابتلا به بیماری های خود ایمنی، توانسته اند با موفقیت مراحل ایمپلنت را بگذرانند.

مشورت با یک دندانپزشک مجرب:

توصیه می کنیم که حداقل با دو دندانپزشک مجرب در مورد شرایط خود صحبت کنید. انجام رادیوگرافی های ضروری، بررسی کامل وضعیت پزشکی شما و سابقه بیماری می تواند نتیجه درمان را مشخص کند. گزینه های درمانی پیش روی خود را بررسی کنید و در صورت لزوم گزینه دیگری را برگزینید.

در مورد شما، پزشک مربوطه و دندانپزشک می توانند در مورد شرایطتان صحبت کنند و بهترین روش درمان را به شما پیشنهاد دهند. در صورتی که امکان دریافت ایمپلنت در شما وجود نداشت، می توانید با استفاده از بریج دندان نیز به لبخند زیبایی که مد نظرتان هست برسید.

منبع:

atlantacenterforcosmeticdentistry

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] چه طول درمان بیشتر باشد و تعداد بیشتری ایمپلنت در فک بیمار قرار داشته شده باشد، بیمار درد بیشتری پس از […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *