عوامل موثر در افزایش درد در ایمپلنت:

درد در جراحی ایمپلنت اجتناب ناپذیر است و معمولا حدود یک هفته تا ده روز طول می کشد. هر چه درد بیشتر طول بکشد، احتمال وجود مسئله ای جدی بیشتر می شود. به جز دردی طبیعی که در این روش مورد انتظار است، عوامل دیگری نیز وجود دارند که می توانند باعث پیچیده تر شدن شرایط شوند. شناخت عوامل موثر در افزایش درد در ایمپلنت و تلاش در پیشگیری از آنها می تواند باعث تسریع بهبودی بیمار شود.

عوامل موثر در افزایش درد در ایمپلنت:

لق بودن پیچ:

گاهی در روند بهبودی پیچ کوچک درون ایمپلنت شل می شود. در این شرایط دندانپزشک باید تاج را بردارد، آن را تمیز کند و دوباره در جای خود قرار دهد. این مراحل می توانند باعث درد در بیمار شوند.

ایمپلنت لق:

در صورتی که استخوان فک فاقد تراکم کافی باشد، ایمپلنت دندان شل می شود. این امر باعث ناراحتی و گاهی درد در بیمار می شود. در برخی موارد دندانپزشک باید ایمپلنت را بردارد و جایگزین کند.

عفونت:

ابتلا به هر گونه عفونت لثه از عوامل موثر در افزایش درد در ایمپلنت است. در صورتی که عفونت در مراحل اولیه تشخیص داده شود، می توان با استفاده از آنتی بیوتیک آن را درمان کرد.

پس زدن ایمپلنت:

گاهی ایمپلنت با استخوان فک بیمار جوش نمی خورد و بدن آن را پس می زند که باعث شکست درمان می شود. در صورتی که این اتفاق برای شما رخ دهد، ایمپلنت لق می شود و احساس درد خواهید کرد.

سوختگی استخوان:

این عارضه رایج نیست اما می تواند از عوامل موثر در افزایش درد در ایمپلنت به شمار رود. گاهی گرمای حاصل از مته دندانپزشک باعث وارد آمدن آسیب به استخوان اطراف محل جراحی می شود. به طور مشخص، این امر باعث افزایش درد و ناراحتی بیمار می شود. در صورتی که این اتفاق رخ دهد، دندانپزشک باید ایمپلنت و استخوان مبتلا را از دهان بیمار خارج کند.

آسیب به عصب:

این مورد نیز نادر است. در صورتی که در طول مراحل مته کاری یا قرار دادن ایمپلنت در فک، آسیبی به اعصاب مجاور وارد شود، بیمار دچار درد خواهید شد. در این شرایط نیز ایمپلنت باید از دهان بیمار خارج و جایگزین شود.

اغلب عوامل موثر در افزایش درد در ایمپلنت نادر هستند. درد در اغلب موارد پس از یک هفته از بین می رود، اما در صورتی که درد شما بیش از ۱۰ روز ادامه یافت برای تشخیص و درمان به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

منبع:

authoritydental

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] برخی موارد، برای پیشگیری از پس زدن ایمپلنت لازم است که بیمار تحت جراحی پیوند استخوان فک قرار گیرد. […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *