کمک به بهداشت دهان و دندان کودکان با نیازهای خاص:

عادت دادن فرزند به مسواک زدن خود یک جنگ تمام عیار است، اما این امر در مورد کودکان دارای نیازهای خاص به معنی یک چالش بزرگ بر سر راه والدین و پرستاران این افراد است. اما آموزش این امر به فرزندتان مهارت مهمی در زندگی محسوب می شود و یک سرمایه گذاری روی سلامتی وی به حساب می آید. برای کمک به بهداشت دهان و دندان کودکان با نیازهای خاص از استراتژی های زیر کمک بگیرید.

کمک به بهداشت دهان و دندان کودکان با نیازهای خاص:

زود شروع کنید:

هر چه بهداشت دهان و دندان فرزند خود را زودتر شروع کنید، راحت تر به بخشی از روتین زندگی وی تبدیل می شود. با پاک کردن لثه ها پیش از رشد دندان ها، می توانید این کار را از همان نوزادی آغاز کنید.

بالافاصله پس از رشد اولین دندان از مسواک انگشتی برای تمیز کردن دندان های وی استفاده کنید. تا ۳ سالگی از استفاده از خمیردندان های حاوی فلوراید خودداری کنید. برای کمک به بهداشت دهان و دندان کودکان با نیازهای خاص استفاده از آب نیز کافی است.

مراجعه زودهنگام به دندانپزشک:

همانند شروع روند مسواک زدن از روزهای اول عمر، مراجعه به دندانپزشک برای معاینه نیز باید برای کودک دارای نیازهای خاص عادی شود. دلیل دیگر مراجعه زودهنگام به دندانپزشک، شناسایی به موقع مشکلات دهان و دندان است. ایجاد طرح درمان به موقع بهترین کار برای رشد فرزند شماست.

معرفی گام به گام روش های بهداشت دهان و دندان:

در صورتی که فرزند شما دچار مشکلات حسی است، که معمولا در کودکان مبتلا به اوتیسم دیده می شود، استفاده از رویکرد گام به گام و تدریجی در آموزش بهداشت دهان و دندان برای کودک کمتر استرس زا است. ابتدا سعی کنید با مسواک گونه کودک را لمس کنید، سپس پیش از آنکه سراغ دندان ها بروید، لب ها را لمس کنید. به یاد داشته باشید، هر نوع مسواک زدن بهتر از مسواک نزدن است. بنابراین تمام تلاش خود را انجام دهید، اما اجازه ندهید تمایل به ایده آل بودن دشمن خوب بودن شود.

انتخاب دندانپزشک مناسب:

یافتن دندانپزشک مناسب، یکی از بهترین راه ها برای کمک به بهداشت دهان و دندان کودکان با نیازهای خاص است. یک دندانپزشک مناسب باید شرایط فرزند شما را درک کند و به او احترام بگذارد. دندانپزشک می تواند سلامت دندان های فرزند شما را بدون آسیب زدن به روح و روان وی تضمین کند.

منبع:

dentaloncentral

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *