اطلاعاتی که دندانپزشک باید درباره شما بداند:

پیش از شروع درمان در کلینیک دندانپزشکی پردیس باید فرمی را در رابطه با سابقه پزشکی خود پر کنید. اما چرا دندانپزشک باید در مورد سابقه پزشکی شما اطلاع داشته باشد؟ حقیقت این است که رابطه مستقیمی بین این دو وجود دارد و هر چه تیم دندانپزشکی بیشتر از شما بداند، درمان بهتری به شما ارائه خواهد داد. اطلاعاتی که دندانپزشک باید درباره شما بداند از این قرار است:

اطلاعاتی که دندانپزشک باید درباره شما بداند:

زمانی که صحبت از دادن اطلاعات به دندانپزشک می شود، هیچ وقت هیچ چیز زیاد از حد نیست. برای دریافت بهترین خدمات، تیم درمان باید همه چیز را در مورد شما بداند. توصیه می کنید در ارائه اطلاعاتی که دندانپزشک باید درباره شما بداند صادق باشید و حتی چیزهایی که فکر می کنید ارتباطی با سلامت دهان و دندان ندارد را با تیم درمان در میان بگذارید. برخی از اطلاعاتی که دندانپزشک باید درباره شما بداند عبارتند از:

  • مشکلات قلبی
  • آسم
  • وجود پیس میکر
  • تشنج
  • مصرف دخانیات
  • آلرژی
  • تعویض مفصل
  • بیماری های خود ایمنی

داروها:

تیم درمان ممکن است در مورد داروهای مصرفی شما نیز سوال کند. بسیاری از داروها باعث خشکی دهان می شود، که شما را در معرض خطر پوسیدگی دندان قرار می دهند. عدم درمان می تواند موجب عصب کشی و حتی از دست رفتن دندان شود. اطلاع از داروهای مصرفی شما برای تجویز داروی جدید نیز ضروری است. ممکن است برخی داروهای تجویز شده توسط دندانپزشک با داروهای فعلی شما تداخل منفی داشته باشند.

به روز باشید:

مطمئنا در اولین جلسه درمانی، باید فرم هایی را در مورد سابقه پزشکی خود پر کنید. اما احتمالا دیگر هرگز به آنها دست نخواهید زد. اما نباید این طور باشد. هر بار که چیزی در مورد سلامت شما تغییر می کند؛ باید پرونده پزشکی خود را اصلاح کنید. این تغییرات می تواند شامل جراحی، ابتلا به بیماری جدید، بارداری، یا مصرف داروی جدید باشد.

به روز کردن اطلاعات مربوط به سابقه پزشکی شما می تواند در روند درمان تاثیر زیادی داشته باشد و از بروز عوارض ناخواسته پیشگیری کند.

مسائل مربوط به حریم شخصی:

در مورد اطلاعات پزشکی، سابقه پزشکی شما محرمانه باقی می ماند و هرگز بدون اجازه شما با کسی در میان گذاشته نمی شود. اگر به بیماری خاصی مبتلا هستید که مایل نیستید کسی از آن خبر داشته باشد، لازم نیست نگران باشید. تیم درمانی ما همواره اصول مربوط به حریم شخصی را رعایت می کند و اطلاعات شما افشا نخواهد شد.

منبع:

mysmilesbydesign

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *