قلم سفید کننده دندان چگونه کار می کند؟

آیا در تقویم شما روز خاصی با یک مراسم مهم در پیش است؟ معمولا در چنین روزی افراد به دنبال داشتن لبخندی زیباتر و بی نقص برای عکس های یادگاری هستند. داشتن دندان های هالیوودی با مخارج بالا و صرف زمان برای رفت و آمد به مطب پزشک همراه است، چیزی که برای همه افراد ممکن نیست. اگر به دنبال لبخندی درخشان در دقایق آخر هستید، قلم سفید کننده دندان تنها چاره شما است.

قلم سفید کننده دندان چیست؟

این ابزار قلمی نازک با لوله ای پلاستیکی است که یک ژل سفید کننده را در خود جا داده و به قدر کافی برای قرارگیری در جیب یا کیف دستی کوچک است. این قلم قابل حمل است و با از بین بردن لکه های روی سطح دندان به بهبود رنگ آنها کمک می کند. اغلب این گونه محصولات بعد از اولین مرتبه استفاده نتایج قابل مشاهده ای را ایجاد می کنند. این محصول در داروخانه ها در دسترس است و با داشتن ماده ای تحت عنوان ترکیبات پراکسید سطح دندان ها را سفیدتر می کند. برای آنکه یک محصول سفید کننده دندان موثر باشد، این ماده باید برای مدت زمان مشخصی با سطح دندان در تماس باشد. استفاده از قلم سفید کننده دندان در مقایسه با روش هایی مانند تری های سفید کننده یا نوارچسب سفید کننده دندان باعث تسهیل تماس ماده بلیچینگ با دندان می شود.

مزایای قلم سفید کننده دندان:

سفید کردن یک دندان:

برخی از افراد دچار شرایطی هستند که در آن لازم است رنگ تنها یک یا چند دندان آنها سفیدتر شود. با استفاده از این روش می توانید به صورت انتخابی رنگ دندان های خود را تغییر دهید.

نیازی به تری نیست:

یکی از روش های سفید کردن دندان استفاده از تری است که در آن ژل بلیچینگ در قالبی ریخته شده است که روی دندان ها قرار می گیرد. این روش می تواند با در تماس قرار دادن ژل بلیچینگ و لثه موجب درد، حساسیت و سوزش شود. اما با استفاده از قلم سفید کننده دندان این مشکل حل شده است.

ارزان است:

این روش در مقایسه با روش های تخصصی که در مطب دندانپزشک انجام می گیرد، با هزینه کمتری همراه است. با این حال، نتیجه آن اصلا قابل مقایسه با روش های تخصصی سفید کردن دندان نیست. با استفاده از قلم سفید کننده دندان باید انتظار داشته باشید که دندان های شما یک یا دو درجه سفید تر شوند. اما اگر به دندان های هالیوودی علاقه دارید، این کار تنها در مطب دندانپزشک میسر است.

ترکیبات موجود در قلم سفید کننده دندان چیست؟

پراکسید هیدروژن عنصر فعال اصلی در بیشتر محصولات سفیدکننده دندان موجود در داروخانه است. در این بین قلم سفید کننده دندان نیز از این امر مستثنی نیست. به گزارش انجمن دندانپزشکی آمریکا  (ADA)، کاربامید پراکساید، ماده اصلی بسیاری از محصولات سفید کننده، از پراکسید هیدروژن و اوره تشکیل شده است که پراکسید هیدروژن عامل سفید کننده فعال است. محصولات سفید کننده حاوی ۱۰ درصد کاربامید پراکساید هستند که شامل حدود ۳٫۵ درصد هیدروژن پراکسید می شود. پراکسید تجزیه می شود و امکان ورود اکسیژن را به داخل مینای دندان فراهم می کند. در نتیجه دندان سفیدتر می شود. سایر مواد تشکیل دهنده سفیدکننده های دندان شامل گلیسیرین، کاربومر، هیدروکسید سدیم و طعم دهنده ها می شود. در حال حاضر بسیاری از محصولات سفید کننده دندان در دسترس مصرف کنندگان هستند. مقدار و نوع مواد تشکیل دهنده فعال، شکل محصول و نحوه استفاده از آن به طور گسترده ای متفاوت است.

راحتی در استفاده:

برخی مواد غذایی مانند انواع توت ها، سس قرمز، قهوه، چای، شراب قرمز و نوشابه ی سیاه و همچنین کشیدن سیگار می تواند باعث لکه دار شدن دندان ها شوند. قلم سفیدکننده دندان با این لکه ها مبارزه می کند و آنها را از بین می برد. این قلم به لحاظ قابل حمل بودن و سادگی در نحوه استفاده بسیار کاربردی است. می توانید به طور منظم از آن برای رسیدن به درجه مورد نظر خود از سفیدی دندان استفاده کنید. استفاده از آن چند ثانیه بیشتر طول نمی کشد و در صورتی ممانعت از مصرف خوراکی و نوشیدنی تا حداقل یک ساعت پس از استفاده از آن می توانید به نتایج بهتری برسید.

نحوه استفاده:

قلم سفید کننده دندان به هیچ ظرف اضافه ای نیاز ندارد و در کمتر از دو روز لبخند شما را درخشان تر می کند. فقط کافی است قلم را باز کنید، آن را روی دندان ها بکشید و همین! قلم را می توان به عنوان بخشی از روتین مراقبت از دندان ها دو بار در روز استفاده کرد. می توانید ابتدا مسواک بزنید، سپس قلم سفید کننده دندان را روی آنها بکشید تا سفیدتر شوند. بعد از باز کردن سر قلم، ژل سفیدکننده را روی تمام سطح دندان بکشید. مطمئن شوید که تمام سطح دندان با سفید کننده در تماس است. پس از استفاده از ژل آن را نشویید. این ماده باید چند دقیقه ای با دندان در تماس باشد.

مراقب باشید که ژل با لثه های شما در تماس نباشد. پراکسید هیدروژن می تواند موجب التهاب، سوزش و تورم لثه شود.

ترکیبات قلم سفید کننده دندان چه مدت باید با دندان در تماس باشند؟

پاسخی عمومی به این سوال وجود ندارد. جزئیات این امر در مورد هر محصول و هر فرد متفاوت است. در مورد زمان مورد نیاز برای اثربخشی ماده به دستورالعمل روی بسته بندی آن رجوع کنید و از آن به دقت پیروی کنید. تماس بیش از حد ماده بلیچینگ با مینای دندان و لثه ها می تواند موجب حساسیت و درد شود.

ضمن تاکید بر مطالعه دستورالعمل استفاده از محصول، به طور معمول این محصول باید به سطح بیرونی دندان کشیده شود و به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی دندان باقی بماند.

عوارض استفاده از قلم سفید کننده دندان چیست؟

در پی استفاده از این روش، باید انتظار عوارضی مشابه سایر روش های بلیچینگ دندان را داشته باشید. این بدین معنی است که تا چند روز دچار درد، حساسیت دندان و التهاب لثه خواهید بود. به جز این موارد، عوارض جدی دیگری گزارش نشده است.

اگر به دنبال سفید شدن سریع و راحت دندان ها هستید، قلم سفید کننده دندان گزینه خوبی برای شما است. برای دستیابی به بهترین نتیجه، از دستورالعمل روی بسته پیروی کنید. لبخند شما یکی از مهم ترین دارایی های شما است. پس برای محافظت از زیبایی و درخشندگی آن به دنبال توصیه های تخصصی باشید.

منبع

Colgate

7 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *