برداشتن بریس ارتودنسی: روند معمول و مراقبت های پس از آن

پس از مدت ها انتظار برای رسیدن به سن مناسب برای شروع درمان ارتودنسی و چند سال انتظار برای اتمام درمان، امروز روز موعود است. بریس ها در جلسه آخر برداشته می شوند و شما می توانید مانند بقیه از لبخندی زیبا، دندان های ردیف و صورتی زیبا لذت ببرید. اما در جلسه تعیین شده برای برداشتن بریس ارتودنسی چه می گذرد؟

چند ساعت طول می کشد تا برداشتن بریس ارتودنسی انجام شود؟

برداشتن بریس ارتودنسی روندی طولانی مدت نیست. همه چیز سریع انجام می شود. برداشتن بریس به نوع و تعداد آن بستگی دارد اما به طور کلی حداکثر یک ساعت به طول می انجامد.

آیا از قبل زمان برداشته شدن بریس به من گفته می شود؟

به احتمال زیاد بله. در آخرین جلسه تنظیم بریس ارتودنتیست به شما می گوید که با توجه به وضعیت فعلی انتظار می رود که در جلسه آینده بریس ها برداشته شوند. اما این امر تنها یک حدس ایده آل است. ممکن است در بین دو جلسه اوضاع خوب پیش نرود و برداشتن بریس ارتودنسی به تعویق بیوفتد.

آیا برداشتن بریس درد دارد؟

در طول جلسه مقداری فشار برای جدا کردن بریس ها حس می کنید اما درد نخواهید داشت.

بعد از برداشتن بریس ظاهر دندان های من چگونه خواهد بود؟

به طور کلی پاسخ به این سوال به نحوه نگهداری شما از دندان ها بستگی دارد. اگر در طول درمان به خوبی و بر طبق توصیه ها از دندان ها مراقبت کرده باشید، بعد از برداشتن بریس ارتودنسی با دندان هایی صاف و سفید رو به رو می شوید. در غیر این صورت تارتارهای زرد و لکه های سفید روی دندان غیر منتظره نیست.

مرحله بعد چیست؟

بعد از برداشتن بریس همه چیز تمام نمی شود. اغلب دندان پزشکان توصیه می کنند که مدتی از محافظ دندان استفاده کنید. این محافظ گاهی تا آخر عمر توصیه می شود تا از جابه جایی تدریجی دندان ها جلوگیری شود.

سایر مراقبت های دندانی را از چه زمانی می توان شروع کرد؟

قبل از شروع درمان هایی مانند سفید کردن دندان حداقل یک ماه صبر کنید. بدین ترتیب احتمال حساسیت مینایی که به تازگی در معرض محیط قرار گرفته است کمتر می شود. چند روز اول دندان ها حساس هستند. پس سریعا شروع به خوردن غذاهای سفت و کرانچی نکنید.

چگونه با محافظ دندان خود کنار بیایم؟

چند روز اول به آن عادت ندارید و در صحبت کردن مشکل خواهید داشت. اما در صورتی که کمی تمرین کنید، بلند بخوانید و در آیینه حرف بزنید مشکل ظرف چند روز حل می شود. دو روز اول بزاق بیشتر ترشح می شود. اما این مشکل نیز بعد از آن خود به خود حل می شود. وقتی برای غذا خوردن محافظ را از دهان خود خارج می کنید، مراقب آن باشید که در اثر تصادف دور انداخته نشود.

منبع

oralb

3 پاسخ

تعقیب

  1. […] التهاب لثه و آسیب به مینای دندان شود. یکی از معایب بریس ارتودنسی این است که بیمار باید از مصرف برخی مواد غذایی پرهیز […]

  2. […] بین دندان ها دشوارتر خواهد شد و دوام نتایج درمان پس از برداشتن بریس ارتودنسی به خطر می افتد. این بدان معنی است که ممکن است دچار برگشت […]

  3. […] از بریس های خود باز شونده استفاده می شود که همانند بریس های سنتی روی دندان قرار می گیرند. اما به جای براکت که […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *