نوشیدنی های آسیب رسان به دندان: فاکتورهای موثر و راه حل های پیشگیری

اگر چه دندان سخت ترین بخش بدن ما است، یک ضعف دارد: دندان به راحتی در تماس با اسید از بین می رود. اسید سلاح برگزیده پلاک دندان برای تخریب آن است و ما هم با مصرف نوشیدنی های اسیدی این سلاح را در اختیار دشمن خود قرار می دهیم.  اسیدیته مواد با استفاده از مقیاس PH اندازه گیری می شود. هرچه  pH  پایین تر باشد، نوشیدنی اسیدی تر است. بسیاری از نوشابه ها pH پایینی دارند، که بدان معنی است که آنها حاوی مقدار زیادی اسید هستند. در این مطلب ما نوشیدنی های آسیب رسان به دندان را به شما معرفی می کنیم.

بزاق ما به طور معمول دارای PH حدود ۶٫۵ است که به pH سالم برای دندان مشهور است. وقتی که pH دهان به ۵٫۵ و یا کمتر برسد مینای دندان شروع به حل شدن می کند. هنگامی که شما چیزی دارای pH پایین تر از ۵٫۵ می نوشید، این ماده شروع به حل کردن دندان می کند. البته می توانید همچنان با وجود مصرف نوشیدنی های اسیدی دندان های سالمی داشته باشید. فاکتورهای زیادی در این امر دخیل هستند که در پایان به آنها خواهیم پرداخت.

نوشیدنی های آسیب رسان به دندان:

نوشابه های ورزشی: اگرچه نوشابه های ورزشی برای جذب مجدد آب در بدن بسیار مفید هستند، اما ماهیت اسیدی آنها برای دندان بسیار مخرب است. اغلب برندهای مشهور در این صنعت PH کمتر از ۳ دارند.

آبمیوه: آب میوه برای شما خوب است. اما اگر امکان آن را دارید، بهتر است خود میوه را به طور کامل مصرف کنید. میوه کامل ضمن اینکه برای دندان ها بهتر است، به دلیل دارا بودن فیبر برای سیستم گوارش نیز بسیار مفید است.pH  برخی از آب میوه های رایج عبارتند از:

  • آب پرتقال: PH 3.5
  • آب سیب: PH 3.2
  • آب آناناس: PH 3.4
  • آب گریپ فروت: PH 3.1
  • آب انگور: PH 2.8
  • آب لیمو شیرین: PH 2.0

سودا و نوشابه و یا کک: هر چیزی که به عنوان نام به این نوشیدنی گازدار بگویید، در سطح PH بسیار پایین آن فرقی نمی کند. هر نوشیدنی گازدار pH  پایینی خواهد داشت، زیرا دی اکسید کربن به آسانی می تواند با آب ترکیب شود و اسید کربنیک ایجاد کند. برای مثال کوکا کولا و پپسی pH  ۲٫۵ دارند.

آب سبزیجات: حتی آب سبزیجات سالم نیز دارای pH پایین است. آب سبزیجات معمولاpH  حدود ۴٫۱ دارد. آب گوجه فرنگی منبع اصلی اسیدیته است.

نوشیدنی های میوه ای طعم دار: بسیاری از نوشابه های میوه ای حاوی طعم دهنده های مصنوعی هستند. شرکت های تولیدی به منظور ارائه طعم خوشمزه، به این محصولات اسید سیتریک و دیگر اسیدهای نوشیدنی اضافه میکنند.

یخ چای: در حالی که چای دم کرده طبیعی دارای  PH 7.2است، یخ چای اسید زیادی را وارد دهان شما می کند.

نوشیدنی های الکلی: نوشیدنی های الکلی بسیار اسیدی هستند. pH آبجو حدود ۳٫۷-۴٫۱ است.

دوغ: دوغ بسته به تولید کننده آن دارای PH بین ۴٫۴۱-۴٫۸۳ است. این مقدار خیلی بد نیست، اما از آنجایی زیر آستانه ۵٫۵ است، ذکر آن خالی از فایده نیست.

چه نوشیدنی هایی حلال دندان نیست؟

احتمالا با دیدن لیست بالا به این فکر کرده اید که پس چه چیزی را می توان نوشید. به نظر می رسد همه مواد رقیق جز نوشیدنی های آسیب رسان به دندان هستند. یا اینکه ما می خواهیم شما را از نوشیدن هر چیز خوشمزه ای محروم کنیم. این طور نیست. چرا که با میانه روی در مصرف نوشیدنی های اسیدی، هنوز هم می توانید دندان های سالمی داشته باشید.

با وجود لیست بلند بالای این مطلب، هنوز هم چند گزینه وجود دارد که جز نوشیدنی های آسیب رسان به دندان نیستند. قهوه، در حالی که کمی اسیدی است، دارای  PH 5.5  است، پس کمی بالاتر از آستانه حل کردن دندان قرار دارد. شیر دارای PH 6.8، و pH  شیر سویا برابر با ۷ است. البته، آب دارای PH خنثی ۷ است.

پس چرا دندان های من هنوز حل نشده اند؟

همان طور که گفتیم با وجود مصرف نوشیدنی های آسیب رسان به دندان هنوز هم می توانید دندان های سالمی داشته باشید. مقدار فرسایش به سه فاکتور بستگی دارد:

  • دفعات مصرف نوشیدنی های آسیب رسان به دندان
  • مقدار pH (هرچه pH پایین تر باشد، تخریب زودتر انجام می گیرد)
  • مدت زمان تماس نوشیدنی با دندان

بسیاری از افراد به نوشیدن آب پرتقال به عنوان میان وعده علاقه دارند. برخی حتی عادت دارند که قبل از بلع، آبمیوه را مقداری در دهان خود نگه دارند. این کار مدت زمان تماس آبمیوه با دندان را افزایش می دهد و اسید آن فرصت بیشتری برای تخریب دندان خواهد داشت. به همین دلیل نوشیدن یک لیوان آب پس از مصرف نوشیدنی های آسیب رسان به دندان برای بیرون کردن اسید از محیط دهان توصیه می شود.

توصیه های برای کاهش تخریب دندان در پی مصرف نوشیدنی های اسیدی:

نوشیدنی های اسیدی را جرعه جرعه نخورید. اگر مایل به مصرف نوشیدنی های اسیدی هستید، این کار را هر چه سریع تر انجام دهید تا مدت زمان تماس نوشیدنی با دندان کمتر شود.

از نی استفاده کنید. با استفاده از نی نوشیدنی را به انتهای دهان می برید و میزان تماس آن با دندان کاهش می یابد.

بعد از مصرف نوشیدنی های آسیب رسان به دندان مقداری آب بنوشید تا اسید از محیط دهان خارج شود.

بعد از مصرف نوشیدنی اسیدی مسواک نزنید. اسید موجود در نوشیدنی می تواند مقداری از مواد معدنی دندان را از بین ببرد. اما امکان دارد که کلسیم موجود در بزاق جایگزین ساختار از دست رفته دندان شود. با این حال اگر بلافاصله بعد از مصرف نوشیدنی اسیدی مسواک بزنید، ممکن است ماتریکس مینا را از بین ببرید و در نتیجه بزاق نمی تواند آسیب وارد آمده توسط نوشیدنی را ترمیم کند.

منبع

oralanswers

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *