علائم هشدار دهنده از دست دادن دندان در بزرگسالان: پیشگیری از وقوع

اگر در حال از دست دادن دندان باشید بدون شک قبل از وقوع کامل متوجه این اتفاق خواهید بود: دندان در سوکت لثه شل است. اما علائم دیگری نیز برای این رخداد غم انگیز وجود دارد. درصورت توجه زود هنگام به علائم هشدار دهنده از دست دادن دندان در بزرگسالان و اتخاذ روش های درمانی می توان به نجات دندان امید داشت. در ادامه با چهار مورد از مهم ترین این علائم آشنا می شویم.

در هنگام مسواک زدن یا نخ دندان کشیدن یا حتی زمانی که این کار را انجام نمی دهید، لثه شما خونریزی دارد:

دیدن خون در دهان و یا روی مسواک پس از مسواک زدن دندان ها و یا خونریزی لثه بدون مسواک زدن می تواند نشانه التهاب لثه پیشرفته یا حتی بیماری های پریودنتال باشد. التهاب لثه از مراحل اولیه بیماری پریودنتال است. درمان این بیماری بسیار آسان تر است. تنها کافی است مراقبت بهتری از دندان های خود به عمل بیاورید! اما درمان بیماری پریودنتال در مراحل پیشرفته دشوار است. بنابراین بهتر است پیش از رسیدن به این مرحله به فکر رفع مشکل باشید.

افتادن دندان شیری در کودکان مورد انتظار است و بخشی از روند رشد آنها است. اما این امر برای بزرگسالان طبیعی نیست.

اگر التهاب لثه درمان نشود می تواند به بیماری پریودنتال منجر شود که به نوبه خود دلیل اصلی افتادن دندان ها در بزرگسالان است. دلیل این است که لثه های شما مسئول نگه داشتن دندان ها در دهان هستند. آنها همچنین به عنوان یک مانع بین اعصاب، ریشه و رگ های خونی دندان و غذاهایی که می خورید و می آشامید عمل می کنند. خونریزی لثه جز علائم هشدار دهنده از دست دادن دندان در بزرگسالان است و نشانه ای از بافت ناسالم لثه است.

به غذاهای سرد و گرم واکنش ناگهانی و مداوم، معمولا درد شدید، دارید:

افزایش حساسیت به حرارت مواد غذایی و نوشیدنی ها می تواند نشانه ای از آبسه دندان باشد. آبسه نوعی عفونت باکتریایی لثه در نزدیکی ریشه دندان یا در دندان است. اگر این بیماری درمان نشود، ممکن است دچار دندان درد شدید و تب شوید و متوجه خواهید شد که غدد لنفاوی شما در زیر فک و یا بر روی گردنتان سفت شده اند. مگر در مواردی که بیماری درمان شود، این عفونت می تواند به کل بدن شما منتقل شود و حتی زندگی شما را به خطر بیاندازد. اگر حتی نخواهیم تا این حد پیش برویم باید گفت که وجود عفونت در لثه باعث بیمار شدن آن و احتمالا افتادن دندان ها می شود.

تحلیل لثه:

آیا تا به حال در هنگام مسواک زدن در نزدیکی خط لثه متوجه درد شدید و ناگهانی شده اید؟ این درد می تواند نشانه ای از تحلیل لثه باشد. بسیاری از افراد معتقدند که تحلیل لثه بخشی طبیعی از پیری است. اما این طور نیست. همانطور که در بالا ذکر شد، این نشانه دهنده عدم سلامت لثه و از دست دادن قریب الوقوع دندان است. در صورتی که متوجه هر گونه تغییر در رنگ و حالت لثه شدید آن را به عنوان علائم هشدار دهنده از دست دادن دندان در بزرگسالان در نظر بگیرید.

علائم هشدار دهنده از دست دادن دندان در بزرگسالان: بوی بد مزمن دهان

بوی بد در دهان که با وجود شستشو و استفاده از دهان شویه همچنان ادامه دارد نشانه ای از سلامت دهان و دندان ضعیف است، و احتمالا نشانه ای از التهاب لثه یا بیماری پریودنتال نیز هست. همان طور که در بالا مشاهده کردید تمام بیماری های لثه در هر مرحله ای می توانند از علائم هشدار دهنده از دست دادن دندان در بزرگسالان باشند. پوسیدگی شدید دندان نیز از دیگر علل بوی بد دهان است که در صورت عدم درمان به افتادن آن ختم می شود.

در صورتی که هر یک علائم بالا را در دهان خود مشاهده کردید، بهتر است هر چه سریع تر به دندان پزشک مراجعه کنید.

منبع

mydentistinplano

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *