تاثیر قرقره کردن در تمیزی دهان و سلامت آن

صرف قرقره کردن دهان شما را تمیز نمی کند، اما کلیدی برای اتمام تمیزی کامل دهان است. حقیقت این است که با مسواک زدن دهان خود را تنها ۲۵ درصد تمیز کرده اید. تاثیر قرقره کردن در تمیزی دهان را می توان در از بین بردن باکتری ها در تمام دهان خلاصه کرد. اما برای تکمیل اثر پاک کنندگی باید دو بار در روز این کار انجام گیرد. به هر حال در تمام روز در دهان شما باکتری وجود دارد و برای محافظت کامل از دهان و دندان باید روزی دو بار دهان کاملا تمیز شود.

برای اینکه قرقره کردن دهان اثر کامل خود را داشته باشد باید روزی دو بار به مدت ۳۰ ثانیه دهان را تمیز کنید.

تاثیر قرقره کردن در تمیزی دهان:

هر بار دهان خود را به خوبی قرقره کنید، چه اتفاقی می افتد؟ تحقیقات نشان می دهد که دهان شویه ضدعفونی کننده به طور کامل باکتری های دهان را در عرض ۱۰ تا ۳۰ ثانیه می کشد. به طوری که در کوتاه مدت متوجه نتایج شگفت انگیز آن در سلامت دهان و دندان خود خواهید شد.

در واقع، نمونه های گرفته شده از دهان نشان می دهد که باکتری های درون بزاق دهان ظرف ۳۰ ثانیه پس از تماس با دهان شویه از بین می روند. اجازه ندهید میکروب ها فرصتی برای جنگیدن داشته باشند.

قرقره کردن دو بار در روز بهترین راه برای محافظت از دهان و دندان است. اما حتی اگر در حال حاضر نیز دچار علائم بیماری لثه هستید، پس از مدتی متوجه تاثیر قرقره کردن در تمیزی دهان و بر طرف کردن مشکلات آن خواهید شد. برای انتخاب دهان شویه مناسب، برندی را انتخاب کنید که دارای تاییدیه استاندارد و اداره بهداشت باشد و تاثیر آن در برگشت سلامت لثه های ملتهب، قرمز و دچار خونریزی ثابت شده باشد.

مسواک کردن یا نخ دندان کشیدن تنها بخشی از دهان شما را تمیز می کند. دسترسی به برخی نقاط برای مسواک و نخ دشوار است. زبان بخشی از دهان شماست که بیشترین مقدار باکتری را در خود جای داده است. اما اغلب تمیز کردن آن مورد غفلت قرار می گیرد. مسواک زدن زبان نیز برای برخی دیگر با احساس تهوع و آزار همراه است.

بنابراین قرقره کردن می تواند قسمت های جا مانده از تمیز شدن را در دهان پاک کند. بعد از مسواک کردن دندان ها قرقره کردن را فراموش نکنید. در ساعاتی از روز که به مسواک دسترسی ندارید، می توانید از دهان شویه یا حتی آب برای تمیز کردن دهان استفاده کنید.

منبع:

listerine

3 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *