روغن کشی دندان: دهان شویه طبیعی

به جز دهان شویه های نعنایی، روش دیگری برای مراقبت از بهداشت دهان و دندان وجود دارد. روش ۳۰۰۰ ساله روغن کشی دندان ایده جدیدی نیست، اما نتیجه چشم گیری در بهداشت دهان و دندان دارد.

روغن کشی دندان چیست؟

این نام به تنهایی عجیب است، اما روغن کشی به سادگی به معنی قرقره کردن یک قاشق غذاخوری روغن تصفیه نشده ارگانیک مانند نارگیل یا روغن زیتون در دهان خود به مدت ۲۰ دقیقه است تا باکتری های عاملابتلا به حفره و بیماری های لثه از بین بروند. مهم است که برای این کار از روغن تصفیه نشده استفاده شود، زیرا روغن های پالایش شده حرارت دیده اند و ممکن است برخی مواد غذایی خود را از دست داده باشند.

مزیت روغن کشی دندان:

از آنجا که روغن باکتری های دهان را جذب می کند، روغن کشی راهی موثر برای کاهش پلاک، و ابتلا به جینجیویت و پوسیدگی دندان است. با از بین رفتن تجمع پلاک ها، دندان ها سفیدتر می شوند. در برخی موارد، روغن کشی با حذف باکتری ها و اسیدهای دهان از فرسایش مینای دندان جلوگیری می کند و حساسیت دندان را در طول زمان کاهش می دهد. درمان لب های ترک خورده از دیگر مزایای این روش است. همانند رژیم و ورزش، نتایج حاصل از این روش را نمی توان در یک شب دید. بنابراین تداوم انجام آن باعث کسب نتایج بهتر می شود.

روغن چطور اثر می کند؟

مزایای روغن کشی دندان به نظر جادویی می رسد؛ اما ریشه های آن در علم نهفته است. روغن در جذب باکتری های دهان بسیار موثر است، زیرا ترکیبات چربی روغن، غشاهای چربی باکتری ها را مانند یک آهنربا جذب می کنند. در نتیجه باکتری ها به روغن چسبیده و از دندان جدا می شوند. هر چه روغن را بیشتر در دهان خود نگه دارید، باکتری و میکروارگانیسم های بیشتری به آن جذب می شوند.

نکاتی برای مبتدیان:

عادت کردن به بافت روغن در دهان برای تمیز کردن دندان کمی زمان می برد. برخی از مبتدیان از یک قاشق کوچک روغن شروع می کنند و آن را ده دقیقه در دهان نگه می دارند تا به آن عادت کنند. برخی دیگر در نیمه راه روغن را تف می کنند و قاشق دیگری از روغن تازه استفاده می کنند تا بتوانند به ۲۰ دقیقه برسند. فرقی نمی کند روغن را چقدر در دهان نگه داشته اید، پس از پایان کار روغن را نبلعید. همیشه آن را در سطل زباله تف کنید تا لوله های آشپزخانه دچار گرفتگی در اثر تجمع چربی نشوند.

روغن کشی دندان روش خوبی است که در کنار مسواک زدن و نخ دندان کشیدن می تواند به بهداشت دهان و دندان و پیشگیری از ابتلا به پوسیدگی دندان کمک کند. این روش را هرگز جایگزین مسواک نکنید.

منبع:

greenspointdental

2 پاسخ

تعقیب

  1. […] سپس مسواک بزنید. قرقره دهان با روغن نارگیل اصطلاحا روغن کشی دهان خوانده می شود که در مطلب دیگری به تاثیر و روش […]

  2. […] می کند. یکی از این روش های استفاده از دهانشویه روغنی یا روغن کشی دندان […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *