غذاهای موثر در مبارزه با پوسیدگی دندان

ابتلا به حفره دندان امری رایج است. عده زیادی به آن مبتلا می شوند. بسیاری از مواد غذایی خوشمزه باعث پوسیدگی می شوند. غذاها و دسرها مسئول اولیه پوسیدگی دندان هستند. اما چیزهای خوشمزه دیگری هم هستند که می توانند به عنوان غذاهای موثر در مبارزه با پوسیدگی دندان به کار بروند.

همیشه چیزهای خوب را با چیزهای بد مخلوط کنید و هر دو را استفاده کنید.

غذاهای موثر در مبارزه با پوسیدگی دندان:

نوشیدنی های شیرین با نی:

اگر قصد دارید آبمیوه و نوشیدنی های اسیدی یا شیرین بخورید، حداقل انها را با نی مصرف کنید.

پنیر:

کازئین، پروتئین موجود در پنیر، یکی از غذاهای موثر در مبارزه با پوسیدگی دندان است و به عنوان یک ماده حفاظتی می تواند سلامت دندان را ارتقا دهد. پنیر حاوی کلسیم است و از آنجایی که دندان ها تا حدی از کلسیم تشکیل شده اند، افزایش سطح آن در بدن می تواند به بازسازی مواد معدنی دندان و پیشگیری از پوسیدگی کمک کند.

آدامس بدون قند:

جویدن آدامس حاوی زایلیتول می تواند در مبارزه با پوسیدگی موثر باشد. زایلیتول یک شیرین کننده مصنوعی است که در برخی برندهای آدامس یافت می شود. جویدن این آدامس باعث تحریک ترشح بزاق است که از پوسیدگی دندان پیشگیری می کند. به علاوه نفس شما نیز تازه می شود. زایلیتول به هضم و گوارش کمک می کند.

آب:

نوشیدن آب بیشتر به این معنی است که نوشابه مصرف نکرده اید. نوشابه حاوی نوعی قند است که باکتری ها از آن تغذیه می کنند. آب همچنین باکتری ها را از دهان می زداید. این کار اسیدی بودن بزاق را کاهش می دهد و مینای دندان را حفظ می کند..

چای:

پلی فنول های یافت شده در چای سبز و سیاه چای خواص ضد حفره دارند. چای باکتری های عامل پوسیدگی دندان را سرکوب می کند. این امر باعث می شود که نوشیدن چای مدتی بعد از صرف وعده غذایی عالی باشد. ممکن است شنیده باشید که چای حاوی فلوراید است. درست است، اما مقدار آن برای دفاع از سلامت بدن یا دندان شما کافی نیست. به یاد داشته باشید که خواص ذکر شده در چایی صرفا مخصوص خود آن است. مصرف چای با قند یا شکر زیاد خود یکی از عوامل پوسیدگی دندان است.

آب نبات:

بله درست دیده اید! اگر آب نبات با زایلیتول شیرین شده باشد، می توانید آن را بخورید. بزاق تولید شده در اثر مکیدن این آب نبات به پیشگیری از حفره کمک می کند. برای پیشگیری از شکستن یا ترک خوردن دندان آب نبات را نجوید.

منبع:

greenspointdental

4 پاسخ

تعقیب

  1. […] بیماری های لثه، پوسیدگی دندان، و زخم دهان در افرادی که از نوشیدنی های الکلی استفاده […]

  2. […] بر مینای دندان دارند. مصرف مواد اسیدی از مهمترین علل پوسیدگی دندان است. شناسایی مواد غذایی و نوشیدنی های اسیدی می تواند تا […]

  3. […] وجود دارند که بهتر است از شر آنها خلاص شویم زیرا باعث پوسیدگی دندان و بیماری لثه می […]

  4. […] ایمپلنت نیز به سرنوشت دندان های طبیعی دچار شود: عفونت، پوسیدگی و از دست دادن دندان. به هر حال، کاهش تولید بزاق می تواند […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *