تخلیه آمالگام دندان: مضرات و گزینه ها

اگر پیش از این دندان های خود را با آمالگام پر کرده اید، احتمالا این روزها چزهایی در مورد مضرات جیوه در دهان شنیده اید و نگران شده اید. از سوی دیگر وجود این همه دندان با پرشدگی های سیاه در دهان، احتمالا لبخند زیبایی برای شما به همراه ندارد. اگر تا به حال به تخلیه آمالگام دندان یا صحیح بودن این کار و هزینه آن فکر کرده اید، ما به شما کمک می کنیم.

هزینه تخلیه آمالگام دندان:

معمولا در مورد درمان های دندانپزشکی هزینه اولین چیزی است که مورد سوال قرار می گیرد. هزینه جایگزینی آمالگام با رزین در هر بیمار متفاوت است. اما به طور کلی نباید انتظار داشته باشید که این روش برای شما با هزینه پایینی تمام شود. قیمت ماده رزین گران تر از آمالگام است. در برخی موارد نیز به دلیل وسیع بودن پر شدگی و از بین رفتن استحکام دندان، امکان پر کردن مستقیم آن وجود ندارد. به همین دلیل باید از انله، اینله یا روکش کامل برای دندان استفاده کرد که مسلما هزینه بیشتری نسبت به آمالگام دارند.

آیا تخلیه آمالگام خطر دارد؟

هر چند که ممکن است در مورد خطرات جیوه برای بدن شنیده باشید، اما به شما اطمینان می دهیم که خطر وجود آن در دهان نسبت به تخلیه آن بسیار کمتر است. میزان جیوه ای که در پرشدگی دندان شما وجود دارد، برای بدن بی خطر است. اما برای انجام پروسه تخلیه آمالگام دندان مقدار زیادی بخار جیوه تولید می شود که در محیط بدون تهویه و بدون رعایت اصول دقیق بهداشتی برای بدن مضر است.

به طور کلی، سازمان غذا و دارو توصیه می کند که اگر پر شدگی آمالگام دندان شما محکم و بدون پوسیدگی است، آن را به حال خود رها کنید.

از سوی دیگر تخلیه آمالگام دندان مستلزم تخریب بخش بیشتری از دندان است که این امر ممکن است استحکام دندان شما را به خطر بیاندازد.

اما، کدامیک امن تر است؛ آمالگام یا رزین؟

هر یک از این مواد با چالش ها و نگرانی هایی همراه هستند. در مورد آمالگام، نگرانی هایی در مورد فلزات مورد استفاده در آن وجود دارد؛ و در مورد رزین نگرانی هایی در مورد BPA ابراز می شود. تحقیقات و انجمن دندانپزشکی آمریکا، ایمنی و کارآیی هر دو را ثابت کرده اند. اما برای رفع نگرانی های خود باز هم می توانید در این مورد تحقیق کنید و با دندانپزشک خود مشورت کنید. شرایط سلامتی شما نیز در انتخاب بین این دو اهمیت دارد.

برای تصمیم گیری بر سر تخلیه آمالگام دندان یا رها کردن آن به حال خود، همه چیز به نظر دندانپزشک، نتایج رادیوگرافی و سلامت بافت لثه و ساختار استخوان حامی دندان بستگی دارد. در این مورد از متخصصان کلینیک ما کمک بگیرید.

منبع:

patientconnect365

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] تخلیه آمالگام دندان: مضرات و گزینه ها روکش زیرکونیا: مزایا و معایب […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *