معایب بریس ارتودنسی در زندگی روزمره بیمار

افراد برای اولین بار حدود ۱۰۰۰ سال پیش از میلاد مسیح از بریس ارتودنسی استفاده کردند. بریس ارتودنسی با بهبود نواقص لبخند شما، باعث افزایش اعتماد به نفس بیمار می شود. به علاوه، این کار باعث اصلاح حرکات نادرست دندان و فک می شود که منجر به مشکلات سلامتی دهان و دندان می شود. اما این کار فراغ از مشکل نیست. معایب بریس ارتودنسی در زندگی روزمره بیماران عبارتند از:

معایب بریس ارتودنسی:

تمیز کردن بیشتر:

رعایت بهداشت دهان و دندان از اهمیت بالایی برخوردار است اما در زمان استفاده از بریس اهمیت بیشتری می یابد. غذا به سرعت در بریس گیر می کند و تمیز نکردن دندان و دور بریس ها بعد از هر وعده غذایی می تواند موجب تجمع پلاک و باکتری، التهاب لثه و آسیب به مینای دندان شود. یکی از معایب بریس ارتودنسی این است که بیمار باید از مصرف برخی مواد غذایی پرهیز کند. این مواد عبارتند از مواد چسبنده و سخت.

نگهداری از ریتینر:

برخی از درمان های ارتودنسی شامل استفاده از ریتینر نیز می شود. مراقبت از رینیتر به زمان و دقت بیشتری نیاز دارد. برای پیشگیری از تجمع باکتری و بیماری های دهان و دندان، ریتینر باید هر شب تمیز شود.

زمان:

یکی از مهمترین معایب بریس ارتودنسی طول دوره درمان است. بریس نمی تواند لبخند شما را به سرعت ترمیم کند و برای دوره ای طولانی باید از آن استفاده کنید. بسیاری از افراد باید حدود دو سال از این روش درمانی استفاده کنند.

آسیب به ریشه دندان:

استفاده از بریس ارتودنسی گاهی باعث آسیب به ریشه دندان می شود که در نهایت موجب مرگ دندان می شود. معمولا پیش بینی زمان و احتمال آسیب به ریشه دندان ناممکن است اما چنین آسیبی با هزینه های عاطفی و اقتصادی همراه است.

تداخل با سبک زندگی روزمره:

تداخل با سبک و عادات روزمره زندگی از دیگر معایب بریس ارتودنسی است. برای مثال دیگر نمی توانید از ابزارآلات موسیقی بادی، پیرسینگ دهان و زبان و برخی مواد غذایی استفاده کنید. در مورد سبک زندگی خود با ارتودنتیست صحبت کنید تا در این مورد فکری شود.

هزینه ها:

بریس ارتودنسی بسته به نوع درمان و طول آن هزینه زیادی دارد. حفظ زیبایی لبخند ارزش زیادی دارد، اما مدیریت آن در طولانی مدت می تواند هزینه زیادی داشته باشد. برخی از روش ها شش ماهه هستند اما برخی دیگر حداقل دو سال طول می کشند و مستلزم تعویض یا اصلاح مداوم بریس ها هستند. بنابراین تعداد جلسات درمانی می تواند برای بیمار هزینه بردار باشد.

منبع:

livestrong

2 پاسخ

تعقیب

  1. […] معایب بریس ارتودنسی در زندگی روزمره بیمار مزایای اینویزیلاین در مقایسه با معایب آن […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *