علت گیر کردن مداوم مواد غذایی بین دندان

اگر هر بار که غذا می خورید چیزی بین دندان های شما گیر می کند، دچار گیر غذایی هستید. احتمالا بعد از هر وعده غذایی به دنبال نخ دندان می گردید و این برای شما آزاردهنده است. اگر از ابتلا به دام غذایی خسته هستید برای بررسی علت گیر کردن مداوم مواد غذایی بین دندان های خود و روش های درمان به دندانپزشک مراجعه کنید.

علت گیر کردن مداوم مواد غذایی بین دندان چیست؟

دام غذایی زمانی رخ می دهد که دو دندان به قدر کافی به هم نزدیک نیستند. فاصله بین دندان های شما باید به قدری کم باشد که فقط نخ دندان وارد آن شود. اگر این فاصله کمی بیشتر باشد، مواد غذایی به راحتی در بین دندان گیر می کنند. برخی از افراد تصور می کنند که دام غذایی طبیعی است اما این طور نیست و باید درمان شود.

دام غذایی چه مشکلاتی را باعث می شود؟

به علل مختلفی باید برای درمان دام غذایی به دندانپزشک مراجعه کنید و مهم ترین علت برای آن، پیشگیری از مشکلات به وجود آمده توسط این حالت است. برخی از این مشکلات عبارتند از:

می تواند موجب تنفس بد بو شود. هر زمانی که پس از خوردن مواد غذایی چیزی در دهان شما باقی بماند، می تواند موجب بد بو شدن دهان شود. اگر پس از غذا خوردن مسواک بزنید و نخ دندان بکشید، مشکل خاصی پیش نمی آید اما گاهی غذا گیر می کند و شما متوجه نمی شوید.

این امر می تواند موجب پوسیدگی دندان شود. اگر غذا به مدت طولانی در دهان باقی بماند، می تواند به تدریج موجب تخریب دندان شود.

ممکن است به لثه آسیب برساند. اگر نمی توانید احساس وجود غذا و فشار بین دندان ها را نادیده بگیرید، می توانید از نخ دندان برای رها کردن غذا استفاده کنید. مشکلی که در این رابطه به وجود می آید این است که تکرار و تداوم این کار در یک محل در طول روز می تواند موجب سایش و حساسیت لثه شود.

روش های درمان:

اگر دچار دام غذایی هستید، متخصصان کلینیک دندانپزشکی ما می توانند به شما کمک کنند. یکی از رایج ترین راه های درمان دام غذایی استفاده از یک پر کننده کوچک است. دندانپزشک می تواند روی تاج یکی از دندان های درگیر در این مشکل، از ماده پر کننده استفاده کند. معمولا همین روش درمانی ساده برای بر طرف کردن مشکل کافی است. اما گاهی به روش های پر هزینه تر مانند ونیر یا حتی بریس نیاز است. برای دریافت مشاوره و تشخیص علت گیر کردن مداوم مواد غذایی بین دندان ها با ما تماس بگیرید.

منبع:

ing-24

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] که مواد غذایی بین دندان گیر کنند، به منبعی برای تغذیه دندان ها و پوسیدگی دندان […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *